Cena semenskog kukuruza

To mi drugar danas rece, mora da poseje toga dana kad mu budu rekli, na 10h ce biti proba. Ma budalastina, to nije nikakav reper za buduce setve.
Institut Tamis je radio ogled desetak godina sa rokovima setve u razmaku od 10 dana 6rokova i sa svim fao grupama i svaka godina za sebe! Mnjaju se pobednici po rokovima i fao grupama svake godine.
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam zadnji,a kod mene je rana setva bila bolja tada

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
2012 je kod nas pobedio najmanji moguci fao i najraniji rok. Moja kombinacija tad bese N01 i F73 setva 1-4.4. Prinos 4t/kj, fao 600 D11 ili D12 ne secam se 500kg/kj setva 7 dana kasnije.
 
Kod nas u ataru te 2012 godine svako ko je štedeo i posejao bez đubrenja imao je kukuruza dok na domaćinski urađenim parcelama nije bilo ništa.
 
Moram napomenuti da je nama te godine pala jedna kisa kad drugima nije. Slicno se desilo i 2017 kada smo sa njive prodavali po 18din+pdv do 15vl a imali po 8t/kj, dok 30km ka Subotici bilo 3-5t/kj
 
Ово је све условно речено оптимални рок....
Optimalni rok 25.03?
Matiću, tako je i kod nas bilo 2012. Sećam se da sam ja isto to tvrdio, pa je patroldžija tvrdio da je to nemoguće. Kao, što je "jače" nađubrena zemlja sa tim lakše podnosi sušu. Možda kod njega ali nije svuda tako.
 
Kod nas pristojno nadjubrena zemlja malo lakse izgura susu zato je Sloba verovatno to pisao.
 
Jesu li "tacne" ove cene sa Sto-vet? i da li je Pioneer/KWS menjao cene? Mislim da cemo ostati pri 9911 i da probamo konfites.

Videh da je okacena cena za "Pioneer".
 
Jel daje kws neki gratis za seme ove godine? Pionir znam da spustaju cenu za onu kupovinu, ali to uzmu zadruge uglavnom.
Kod mene ove godine u planu kws konfites, od pionira p0725, od kosada pinki ili trilogi, od dkc 4930 , 4717 i treba da ubacim jos neki , to se razmisljam jos, setva na 21 nodetkom
 
Jel daje kws neki gratis za seme ove godine? Pionir znam da spustaju cenu za onu kupovinu, ali to uzmu zadruge uglavnom.
Kod mene ove godine u planu kws konfites, od pionira p0725, od kosada pinki ili trilogi, od dkc 4930 , 4717 i treba da ubacim jos neki , to se razmisljam jos, setva na 21 nodetkom
Na deset vreća jedna je gratis, vidi koje za tvoj teren prometer pa se dogovori sa njime.
 
Neznam kako je za ovu godinu ali prosle godine bez obzira sto sam uzimao vise od deset vreca nisam dobio nista gratis jer sam uzeo manju kolicinu nego 2018-te.
 
Nisam se raspitao ali sigurno ima popust na popunjen onaj zeleni list kod promotera kao ranije.
 
Nazad
Vrh