Cena semenskog kukuruza

Nema sta da se raspravljamo, ja sam i napisao da je kod nas drugo najskuplje seme u svetu. Samo u SAD je seme za hektar 260 evra, kod nas 200 evra a u drugim drzavama manje od 200 e...
 
Пит зашто су ти људи будале што још могу нешто да купе? To су исто твоје колеге које раде исти посао и не знаш чега су се све одрекли зарад тих машина.
 
Пит зашто су ти људи будале што још могу нешто да купе? To су исто твоје колеге које раде исти посао и не знаш чега су се све одрекли зарад тих машина.
O cemu ti pricas?! Ti si izasao iz konteksa skroz!
Procitaj pazljivo jos jedan put, pa ako shvatis sta sam hteo reci u redu, ako ne...
 
Ko je blizu i ko ima nekog preko može da nabavi seme iz Rumunije.Pogledajte katalog na Rumunskom i videćete da imaju hibride kao mi a i sa skroz drugačijim brojevima.
 
Ajde objasni ovu rečenicu ko je ovde ko?!?
"Dakle kod nas svaki otkupljivac ili uvoznik bilo cega nema nikakvu kontrolu, odnosno ima svaku dozvolu bez ikakve kontrole i legalno moze formirati svakakvu cenu jer vidis, budale mogu sebi priustiti i kupiti! "
 
Ok ако је тако мислио моја грешка ,протумачио сам погрешно
 
Колега Пеет стално потенцира то како је тамо негде овако и онако ок то је његов став ко хоће може да оде тамо где је боље.Колега Пеет тебе уважавам и ово није злонамерно.....Колега Ратат погрешно си схватио писање колеге али не много.Сад само цуњати како доћи до робе испод жита па нек сузбијају сиву економију до сутра....,.
 
Ko je blizu i ko ima nekog preko može da nabavi seme iz Rumunije.Pogledajte katalog na Rumunskom i videćete da imaju hibride kao mi a i sa skroz drugačijim brojevima.
Nije tako jednostavno. Ti tamo mozes da kupis i dobijes racun, ali na nasoj carini ako platis dazbine nisi u velikoj zaradi.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Ok ако је тако мислио моја грешка ,протумачио сам погрешно
Zanimljivo kako samo ti nisi dobro protumacio a nadam se da si procitao vise puta post! No, nema veze!!!
@grunt
Da se pravim malo sad i ja isto ko i Ratatatui u prethodnom postu kako nisam te bas u potpunosti razumeo?😀
U tom mom postu, za razliku od nekih drugih, uopste nije bila izrazena zelja ziveti, konkretno u drugoj drzavi jer je tamo onako ili ovako kao sto je tebi proslo kroz glavu, vec iskljucivo to kako o nama niko ne vodi racuna pa nas k...ju svi kako god stignu.
Uostalom vidim da si revoltiran na cene Dkc-a i da ti ne pase, zato sam napisao da u okruzenju je mnogo jeftinije.
I ja takodje te uvazavam i cenim te za ozbiljnu osobu, ali druze moj, zasto tako lako i ne samo ti menjate teze cak i za 180 stepeni!
 
Nisam jos dovukao seme.
Pokusacu ako mogu da vucem neka stara poznanstva od vremena embarga.
Nisam jos nista konkretno uradio za sad ali nadam se da ce proci sve u redu jer je namenjeno seme samo za licne potrebe.
 
Богами и ја сам решио ове године да видим то са Румунијом....пар џакли (2-10), ваљда неће правити проблем. Може ли и њихов порез да се извуче натраг, ако тражиш папире за поврат?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Moze,ali onda mora dobra veza. Kad overavas papire na Rumunskoj granici,oni odmah javljaju nasima da imaju carinjenje,to je dogovor izmedju njih. Treba ti neko ko nece da te uvede u sistem,a da ti dobijes pdv od Rumuna. Nadam se da sam ti koliko toliko objasnio.
 
Nazad
Vrh