Cena semenskog kukuruza

Koliko se ari otprilike može posejati sa jednom kesom na 23 cm?
 
Da li neko zna koje su cene Osječkih hibrida tomasov i kulak i gde ima de se poruče i kupe.
Uzeo bi za probu koju vreću.
 
U mom kraju. Treba da dobiju Dkc jos. Bilo je tu jos semenskih kuca, ali sam slikao samo ono sto me zanimalo.
bb6236383aecd56d103626057c8bbaf5.jpg
bd5daa9926b1171a0888b722fdf0b25c.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ови декалбовци нису нормални са њиховим третирањем семена и ценама у пм и они и третирање изгледа да ће бити прескочени ове године....Живце ми кида то НАМЕЋАЊЕ њиховог третираног семена....У пар задруга у околини нема не третираних(ових актуелних)....Прошле год плаћао нпр 4717 неких 17.000дин а сад 21,750....Причам о задужењу и плаћању на Јесен.
 
Ови декалбовци нису нормални са њиховим третирањем семена и ценама у пм и они и третирање изгледа да ће бити прескочени ове године....Живце ми кида то НАМЕЋАЊЕ њиховог третираног семена....У пар задруга у околини нема не третираних(ових актуелних)....Прошле год плаћао нпр 4717 неких 17.000дин а сад 21,750....Причам о задужењу и плаћању на Јесен.
Proizvođači semena su najveći lopovi, realna cena vreće od 25000 zrna je 1500-1600 dinara. Dkc nisu lopovi, oni su derači kože. Imamo drugo najskuplje seme kukuruza u SVETU...
 
нпр 4717 сад 21,750....Причам о задужењу и плаћању на Јесен.
Znači ovo je cena dkc-a 4717 kod vas za plaćanje na jesen?
Imaš li još nekih cena za jesen? Pionir, kws...
Pitanje važi i za ostale. Kakve su cene kod vas? Ja nikako da krenem u nabavku.... Tačno mi muka kad treba kupovati seme.
 
Poslednja izmena:
Kod mene posto sam sejao 9911, bio 5600 na odlozeno. Ove godine ocigledno vise.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Дебили шта ти мени као купцу намећеш ко комуњаре јбт.....дај компромис па ћу ја да одлучим хоће жижак јести моје семе или неће....
 
Дебили шта ти мени као купцу намећеш ко комуњаре јбт.....дај компромис па ћу ја да одлучим хоће жижак јести моје семе или неће....
Nisu oni debili, oni su najpametniji. Ako si gledao moj video o semenu lako ćeš zaključiti koja doza pokvarenosti je kod njih u pitanju. Oni su tačno izračunali koliko su bolji od konkurencije njihovi hibridi i idu na to da ti otmu 50 % razlike.
 
Takođe nisam još ništa od semena nabavio.Idem na keš varijantu i opet mi se nikako ne sviđaju cenovne varijante.P ne može ispod 5.500 rsd za prvu grupu a DKC svega par evra što i nije neka razlika.
 
A to ništa ne znači,4351 prošle god. bio prva grupa ,najveća cena preko 21 hiljada,ove god je u trećoj grupi .
Znaci, samo nisi dobro pazio na casu. 4351 je i dalje i cenovno i po kvalitetu u prvoj grupi ali ga nema sa Acceleronom pa je cenovno pao u trecu grupu...
 
Poslednja izmena:
Ni jedna strana semenska kuca nije problematicna sa cenama, osim u nasoj vukojebini!
Kad ovo kazem mislim na to nerealno i totalno dranje od srane uvoznika!
Guglajte pa cete se uveriti koje su cene u susedstvu!
Ne zelim dalju diskusiju po pitanju toga da se ne bi ispovracao!
Jedan primer, jest da je u :off_topic: ali moram napisati.
Kratka tanjiraca Turska Ilgi ili Poljska od 2.5 m kod nas je oko 4300 e sa pdv-om a u susednoj drzavi 2800 e.
Pa zakljucite sami ko koga ka.a!
Dakle kod nas svaki otkupljivac ili uvoznik bilo cega nema nikakvu kontrolu, odnosno ima svaku dozvolu bez ikakve kontrole i legalno moze formirati svakakvu cenu jer vidis, budale mogu sebi priustiti i kupiti! Zato ponekad mi je fujjj od svega sta se sve desava kod nas i na kojem nivou smo spali dok u javnom informisanju cuju se price za maloumnike kako smo na vrhu Evrope sa rastom privrede i ekonomije!
 
Није проблем цена нек буде колико хоће али ми је цинично то што уцењују третираним хибридима....То је чист безобразлук....
 
Nazad
Vrh