Cena psenice rod 2022

Moze da obara cenu kako hoce, a' da nasu psenicu nece videti, to je sigurno.
Meni bi bilo najdraze da cena pada na 3-5 dinara... onda bi mozda ljudi pobunili... mozda...
Tako sam i ja imao stav na pocetku zetve ne dam ALI sam promenio misljenje u hodu.Zar zbog mene zapadni Balkan da bude u krizi?Vidis moj stav je da hleb bude 200 din vekna a ne psenica bagatela.Oni ce se pobuniti mi NIKAD!
 
Kálmán bácsi, u to sam i ja siguran, da od nas nece niko da se pobuni. Iako jeste, nece postici ni ono minimalno sto bi bilo normalno.
Kupio sam ja prosle nedelje negde hleba na "zapadu"... pola kg. u "kesi", iseceno, 1,65 euro. (njima nije problem, jer pocetnicka plata sto sam pitao je 2000e - malo i vise -, ali no...).
 
O tome se i radi mi hobisti do 50 kj razmisljamo pod pritiskom jer uvek smo kratki sa finansijama i mi nemamo slobodnu psenicu u maju a cena plafon i svi pricaju med i mleko tece poljoprivredi?Pa jel bas tako?
 
E tako sam ja proso prosle godine zadrzao sam vagon psenice 3 meseca jedva sam prodao i jos pala cena.Ajd posle da budem pametan ostavio kukuruz u martu bila dobra cena ali niko ne kupuje.To je slika kod mene mozda kod vas je bolje
 
Gebi , akontacija 30 din
I onda moj drug @kalman 58 se pita zasto kazem da je nasa zasluga sto nas karaju i da to i zasluzujemo!
Ponavljam da smo stoka ne vidjena!
Nama 30 din a oni seru da nema izvoza dok je prodaju na 40 i kusur din.
Isto sto su radili i rade i dalje sa suncokretom.
Nama davali 30 din a oni su vukli za Bimal svako zrno na 53-55 din.
Svaka cast njima kad imaju takve budale da im poklone svaki proizvod!
Umesto mi proizvodjaci kao prva ruka da najvise zaradimo neko iz jebenih fotelja ume bolje nego mi da racuna, pa na kraju od nase muke ostaje ona stvar!
 
Kakva je cena u komsiluku?
Treba da pozajme milijardu evra da bi osposobili EPS i ko zna koliko za 20% povecanje glasacima penzionerima, pa je najlakse ukrasti te pare od nas
 
I onda moj drug @kalman 58 se pita zasto kazem da je nasa zasluga sto nas karaju i da to i zasluzujemo!
Ponavljam da smo stoka ne vidjena!
Nama 30 din a oni seru da nema izvoza dok je prodaju na 40 i kusur din.
Isto sto su radili i rade i dalje sa suncokretom.
Nama davali 30 din a oni su vukli za Bimal svako zrno na 53-55 din.
Svaka cast njima kad imaju takve budale da im poklone svaki proizvod!
Umesto mi proizvodjaci kao prva ruka da najvise zaradimo neko iz jebenih fotelja ume bolje nego mi da racuna, pa na kraju od nase muke ostaje ona stvar!
Ma potpuno se slazem sa tobom da smo mi iskljucivi krivci,zato podici enormno cene hleba,ulja i ostalog valjda ce i nama nesto ostati ALI dici ce se onda valjda i narod.Glad je cudo.Moram samo reci nevezano za temu ja od velikih promena ne osecam boljitak.Zasto ove nismo kaznili na izborima ?Pred pocetak zetve pricali smo ocekivana cena 40 din,sad bicemo srecni i sa 30 sa pdv ili bez isto mi je.Prinos mi je po parcelama 2500kg/kj do 3500kg/kj.Sreca da sam hobi proizvodjac pod tim podrazumevam da sve sam radim a ne sa tatom a moj zadatak da bude samo slikanje i pisanje.Izvinite za ovo ali malo sam depresivan
 
Kakva je cena u komsiluku?
Treba da pozajme milijardu evra da bi osposobili EPS i ko zna koliko za 20% povecanje glasacima penzionerima, pa je najlakse ukrasti te pare od nas
Prica se o 31 dinara plus pdv za proteon oko 10% jer cijena na zapadu je zarokala ali ne ovoloko koliko nas zele opljackat. Stav je da cuva bar duplo vese ljudi robu nego prethodnih godina ako izadju sa tako losom cijenom.
 
Isto je svake godine do kraja jula minimalna cena, do tada mora da se razduze svi koji su uzeli seme i djubre. E onda krene cena svaki mesec dva tri din.
 
Ma potpuno se slazem sa tobom da smo mi iskljucivi krivci,zato podici enormno cene hleba,ulja i ostalog valjda ce i nama nesto ostati ALI dici ce se onda valjda i narod.Glad je cudo.Moram samo reci nevezano za temu ja od velikih promena ne osecam boljitak.Zasto ove nismo kaznili na izborima ?Pred pocetak zetve pricali smo ocekivana cena 40 din,sad bicemo srecni i sa 30 sa pdv ili bez isto mi je.Prinos mi je po parcelama 2500kg/kj do 3500kg/kj.Sreca da sam hobi proizvodjac pod tim podrazumevam da sve sam radim a ne sa tatom a moj zadatak da bude samo slikanje i pisanje.Izvinite za ovo ali malo sam depresivan
Stvar je u tome sto nam ne dopuste da osetimo glad, jer u slucaju da dolazi do toga onda bi smo prosli kroz njih bez dileme, a oni su svesni toga. Ovako naucili su se da nam taman davaju neku naj minimalniju zaradu a mi ko muva bez glave, upisani i zadovoljni sto imamo za hleb i sto nema rata ( ovo slusam od kad sam se rodio) Pa jbt dokle samo za hleb i da nema rata???!!!
Ne bitno da li si hobista ili nisi, procentualno na manje povrsine manja ulaganja, manja zarada, ali procentuano svi smo na tome!
 
Stocar Ub, ima 4-5 otkupnih mesta i na jednom od njih gde radi drugar prosle godine je otkupio skoro 2000 tona psenice, sada je zetva kod nas skoro prosla a otkupio je svega oko 300 tona...
Dal nema psenice ili ljudi cuvaju kuci ne znam, ali ce otkupiti mnogo manje nego prosle godine.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nadnica kod mene je 350 din. Radiš šta i kako ti gazda kaže. Ako voziš traktor, kombajn, kako ti gazda kaže, nadnica je 400-600 din. Da li treba da dovodimo u pitanje znanje i imanje. Arenda 12-13q po jutru. Ima ko kosi i ko vodu nosi i ima ko trguje i ima ko ima pa živi od rente. Svako treba da se nađe i bude svestan da li je nadničar, posednik, veleposednik ili šta...
 
Nazad
Vrh