Cena psenice rod 2022

И која је цена пшенице?овде код нас помињу шапатом 35дин.
 
Nadnica kod mene je 350 din. Radiš šta i kako ti gazda kaže. Ako voziš traktor, kombajn, kako ti gazda kaže, nadnica je 400-600 din. Da li treba da dovodimo u pitanje znanje i imanje. Arenda 12-13q po jutru. Ima ko kosi i ko vodu nosi i ima ko trguje i ima ko ima pa živi od rente. Svako treba da se nađe i bude svestan da li je nadničar, posednik, veleposednik ili šta...
Kolega, po ovom tvom besmislenom pisaniju da se zaključiti da nisi ni prva četiri razreda osnovne savladao, moj ti je savet da se okaneš takvih zaključaka jer očigledno imaš malo informacija. Ne bi bilo loše da nađeš u komšiluku nekog pismenog da ti objasni šta je nadnica, šta arenda i u kojim se merama to izražava. Posle toga pred spavanje da ti pročita ko je bio Miloš Obrenović, Josip Broz i slični i da ti objasni šta su imali od škole a vodili države i svetsku politiku...
 
Ne vredi puno diploma ako nemas zemlju da radis, a i teorija i praksa se u poljoprivredi ipak razlikuju, pogotovo veliki uticaj ima ekonomski faktor, jer treba na zemlji zaraditi, a ne vijati maksimalne prinose uz enormna ulaganja
 
Nadnica kod mene je 350 din. Radiš šta i kako ti gazda kaže. Ako voziš traktor, kombajn, kako ti gazda kaže, nadnica je 400-600 din.
Valjda satnica 350? A neko vodi i seta tudje kerove za 500 dinara na sat, vidim reklamiraju se na fejsbuku, a neki za 400 tovare bale na +30 stepeni, kako se ko snadje
 
У фирму је дошао радник који је имао надницу неколико стотина динара код великог газде кад му све одбије. Тако да није немогуће.
 
Ako ništa drugo malo ste se razdrmali. Seljani žive u selu, a građani u gradu. A seljaci ili paori oru, seju, žanju. Ne bolujem ni od diplome ni od IQ-a ali valjda je svima sa prosečnim IQ-om jasno da više znanja i umenja povlači i veću zaradu. Kapetan Miša, Kolarac, Dunđerski, Vajfert nisu bili paori kao što ni Tesla i Pupin nisu bili "banderaši".
Nemaš ti pojma druže. Ovi kako ih zoveš seljaci ne zarađuju kroz znanje stečeno diplomom već kroz vrednost zemlje kao investicije. Ulaži ti decenijama stekni imovinu od npr. 1mil e gledaj na to kao investiciju pa će ti biti jasno kako je kad ti neki sa građevinskim soli pamet da si niži jer si gluplji . Ti sa tvojim znanjem bez kučeta i mačeta možeš na prvu banderu. A ovi "seljaci" su gospoda za takve kao ti.
 
Gospodo seljaci ili seljaci seljaci. Većina vas ima skromno obrazovanje. Pa jel mislite vi da neko sa 8-12 godina škole treba i može da diktira bilo šta.
Druze, ja imam drzavni fakultet i radim u skoli, pored toga radim 25 kj zemlje i 2 kj baste-belog luka. I garantujem da ovo nema nikakve veze sa tim sto skromno zivim sa mojim obrazovanjem i radom, jer nam drzavu vode kriminalci koji samo gledaju kako da opajaju....
 
Vise znanja i umenja ne povlaci i vecu platu u Srbiji ne.Cistacica u Eps ima vecu platu nego poljo ing kod mene,da neko ne misli da potcenjujem nekog ali toliko gluposti na jednom mestu.Imas stvarno jak fakultet verovatno i adekvatno znanje bavi se temama iz struke tu nam mozes pomoci a zemlju gledaj samo u saksiji
 
Иди Идворац бре у красни! Видим да је твој пост последњи у теми и кликам са нестрпљењем да прочитам шта пишеш о цени (ерго - иста је и код нас), а оно - кића! :ROFLMAO:
 
Nazad
Vrh