Cena psenice rod 2022

A suša takodje i u juznim i sibirskim delovima Rusije, prilog govori da su i angazovali popa da moli za kisu...
 
Pitanje za uvaženog člana
fendt515c
Kakva je razlika između dve sorte
Kraljice i Sofru
Protein i prinos
Odustali smo od kraljice najvise iz razloga poljeganja. Nasa zemlja je jaka i prva jaka kisa ako je kraljica bujna iako je radjen regulator rasta ona popada, no imali sno ju 3 godine....
Znaci dosta dobra sa proteinom zavrsavala je u 1. 2. Klasi nekad i u premium klasi 12. 5do 15% protein kako, kada. Najjaci prinos oko 10 do 10.3 tone po ha. Iduca mana je jos bila sto u te 3 godine u zadnjoj godini je na 10 jutara totalno podbacila, znaci prinos 30% manji nego na ostalim njivama a zasto neznam.....
Sofru slabiji sa proteinom najcesce 4. Nekad 3. Klasa sa o jednom u 7 godina mi je zavrsila u 2. Klasi dakle protein 9.5 do 11 u pravilu samo, 1 je bila 12 i nesto. Prinos otkida, nikad ispod 8.5 tona u tih 7 godina, lane neke njive di je uljana repica pretkultura bila i di je kisa svaki puta kao narucena dosla je bilo 11.7 tona po ha, lane je otkinula sa prinosom. E sad mana je jos ta ukoliko bude nenormalnihkisa u vrsenju tipa 50 litara pa za 3 dana 20 pa opet 40 pa 20 tako je bilo prije 4 godine e tada su nam zadnje ture nje bile proklijale a kraljica ne.
Ove godine naoko losije izbusala nego ostale sorte ali vidit cemo sto ce vaga reci.
Protein zanemarujem jer zadnje 3 godine nakon vrsenja tko ostavi na cuvanju kod nas cijena izmedju 4. I 1. Klase ptoreina nema razlike u cijeni
 
Juce sam pricao sa covekom iz agro globe i kaze da se novi rod pšenice ugovara po ceni od 37din plus pdv. Zasto bi onda neko ugovarao po toj ceni ako se prica o 32 din? Zito nece biti sigurno ispod 35 u zetvi. Rusija nece pustiti Ukrajinsko zito jer bi tako oborila cenu a njima to ne ide u prilog jer se kod njih ocekuje rekordan rod.
 
Mene samo interesuje dokle cemo mi na selu cuvati socijalni mir?
Treba jednu godinu bojkotovati setvu psenice.
Drukcije se stoka nece nauciti pameti.

Opet ce 2-3 coveka dobiti dozvolu za "kontrolisan" izvoz?
Na sta smo spali ne verujem.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
I nije samo psenica u pitanju, vec skoro sve sto se proizvodi u poljoprivredi!!!
I izvoz i uvoz...
 
Evidentno je da će i kod nas na početku žetve da probaju sa malom cenom tipa 35 dok ne budu videli kakvi se prinosi kreću i kakav je kvalite pšenice, kao da li ima zainteresovanih da je predaju na silose (verovatno da će mnogi ako imaju uslova da je lageruju kući). Posle par dana će sve to da dodje na svoje i ide ona lagano preko 40. A posle mesec dana od žetve će sigurno biti i preko 50. Vrlo zaje.....na godina svuda u svetu za pšenicu a i ova intervencija Rusa u Ukrajini. Svašta će tu još da se izdešava. Ali da će da bude nekog drastičnog pada sigurno je da neće.
 
Evidentno je da će i kod nas na početku žetve da probaju sa malom cenom tipa 35 dok ne budu videli kakvi se prinosi kreću i kakav je kvalite pšenice, kao da li ima zainteresovanih da je predaju na silose (verovatno da će mnogi ako imaju uslova da je lageruju kući). Posle par dana će sve to da dodje na svoje i ide ona lagano preko 40. A posle mesec dana od žetve će sigurno biti i preko 50. Vrlo zaje.....na godina svuda u svetu za pšenicu a i ova intervencija Rusa u Ukrajini. Svašta će tu još da se izdešava. Ali da će da bude nekog drastičnog pada sigurno je da neće.
Ja u ovo nemogu da verujem...nema sanse!

p.s. Onaj glavni ovo nece dozvoliti, zgrabice svaku slamku da nadje nacin da cene ostanu na minimalnom nivou!
 
Nazad
Vrh