Cena psenice rod 2022

Ja stvarno sve vise ne verujem da ceo svet zavisi od ukrajinske psenice
Ma politicke igre, mislim da je na TV neki ekonomista pricao da je njihov izvoz oko 7%, a i sa tim brojem pitanje je koliko je vec izvezeno ranije, a i sad se vuce kamionima.
To ti je kao i kod nas kad ovaj izadje i kaze nece biti struje na zimu, i onda bude ali sa ogromnim poskupljenjem i narod onda srecan kaze cuti dobro je da imamo vise cena nije bitna.
Sad ove pare sto pokradu na otkupu psenice prebacice za penzionere kojima je obecao 18% povecanje.
 
Montoya tačno je da u ukupnoj proizvodnji na svetu Rusija i Ukrajina drže 30%. Veliki je to deo kolača. Ima naravno i drugih igrača ali ni tamo ne cvetaju ruže jer se očekuju loši prinosi. Pogledaj samo kakvo je stanje sa pšenicom u Francuskoj koja je isto jedan od većih proizvođača. Em ih zadesila suša, pa neke oluje sa gradom, a sada im predstoji vreo talas sa preko 40 C. U Indiji takođe nisu pšenice u dobrom stanju i biće jako čupavo. U Južnoj Americi em loši prinosi em je zabrana izvoza. Jedino gde valja je možda Australija ali to je na globalnom nivou mali procenat. Dakle svašta tu još može da se desi. Uostalom samo ovo zveckanje oružjem na sve starne ima da diže cenu ne samo pšenice nego svega i svačega.
 
Danas gledam malo po yutubu, u Alabami vec 10ak dana skidaju psenicu i prinosi od 1500kg do 3000kg na akri(40)ari.
U Turskoj idu prinosi i do 900kg na dulumu(10)ari.
Sve govori da ce biti cupavo a i ova informacija na slici ako je tacna onda nema dovoljno za jes3n psenice.
Sto se tuce juzne polulopte tamo je zima jos.
18dbef0dbe5095b20d2bb667ec608adb.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Indija ce tu najvaznija biti po meni, ako ta o nije basnoslovna susa kakvu si najavljivali onda nece biti katastroficno. Francuska je lane imala 29%manji prinos od uobicajenog radi toplotnih udara a i ove godine ce ocito tako biti tako da nju i ne racunam jer ce bit na slicnom prinosu ko i lane. A sad ajmo o Ukrajini.... Zar stvarno mislite da i one posijane povrsine pod psenicom da su bacali i prskali ko prije rata? Ko bi lud na tu neizvjenost sa rusima isao u ulog kao nekad. Ja bi osobbi na njihivom mjestu oprskao korov i to je to kako rodi rodi jer je pitanje ko ce vrsit u tim pogranicnim zonama koje jos nisu zauzete
 
Možda u Petku vršu 15 tone, mi u Crljencu i sa 7 smo prezadovoljni, do prošle godine 5.5t prosek a prošla godina je bila rekordna za pšenicu pa smo imali 8-9 prosek...
U koju Petku.... covek pise od 6 do 9 tone neznam koji ti deo nije jasan. Za razliku od tebe u Petku ljudi znaju da rade

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Možda u Petku vršu 15 tone, mi u Crljencu i sa 7 smo prezadovoljni, do prošle godine 5.5t prosek a prošla godina je bila rekordna za pšenicu pa smo imali 8-9 prosek...
Neznam kako si iz mog posta zakljucio da je kod nas 15 t, i mi smo na nekih 7 prosek a ove godine ce biti sigurno manje.
Zasto odmah napadate kad neko podeli informacije koje su trenutne ali valjda je to vama u krvi.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
U koju Petku.... covek pise od 6 do 9 tone neznam koji ti deo nije jasan. Za razliku od tebe u Petku ljudi znaju da rade

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Ajde ti me nauči da radim, ako ne možeš da razumeš šta sam napisao nemoj da se javljaš ;-) ovo nije mesto za svadju i glupe umotvorine..
 
Neznam kako si iz mog posta zakljucio da je kod nas 15 t, i mi smo na nekih 7 prosek a ove godine ce biti sigurno manje.
Zasto odmah napadate kad neko podeli informacije koje su trenutne ali valjda je to vama u krvi.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Ne napadam te, ti si napisao da je malo 9 tona po hektaru pa mi je malo čudno, nismo daleko i ne može kod tebe duplo više da radja nego kod mene.. Ako je tako onda da dodjem u Ćirikovac i Petku da me naučite i ja da imam bar 8 tone, ne mora više.
 
Ne napadam te, ti si napisao da je malo 9 tona po hektaru pa mi je malo čudno, nismo daleko i ne može kod tebe duplo više da radja nego kod mene.. Ako je tako onda da dodjem u Ćirikovac i Petku da me naučite i ja da imam bar 8 tone, ne mora više.
Da bi naucio nesto prvo izadji na protest u utorak sledeci, imas moju sliku znas ko sam pa cu ti objasniti na blokadi imacemo vremena da pricamo...

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Da bi naucio nesto prvo izadji na protest u utorak sledeci, imas moju sliku znas ko sam pa cu ti objasniti na blokadi imacemo vremena da pricamo...

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Ako stignem, ženi je rođendan i tog dana ja spremam ručak (roštilj i salata, dosta od mene) i verovatno će da stigne detelina za skupljanje...znam da bilo koji izgovor nije razlog...možda se organizujem za sledeći put.
 
Nazad
Vrh