Cena psenice rod 2022

Mislio sam na maxin post. Takvo pisanje bez nekih garancija je jedino lični hir i želja...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
skontao sam na kraju da nije vezano za moj post

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Zasto je Maxin post licni hir i zelja???

Pa trend je da cena pada,pariz je juce na 283e
Na zeleno 23'rod navodno vec ima navodnih ponuda od 250e
 
Pa ako pratis forum duze kroz teme o cenama ratarskih proizvoda pojedini članovi uvek imaju “proverene” informacije kako cene idu dole, i kroz njihove postove možeš da vidiš kako im je drago zbog toga, zašto je tako ne znam, konkretno član Maxa uvek je imao informacije za suncokret kako ce cena biti dibidus loša a ako neko kaze da je cuo da će biti veće on ga poklapa kako nema šanse.
 
Pa ako pratis forum duze kroz teme o cenama ratarskih proizvoda pojedini članovi uvek imaju “proverene” informacije kako cene idu dole, i kroz njihove postove možeš da vidiš kako im je drago zbog toga, zašto je tako ne znam, konkretno član Maxa uvek je imao informacije za suncokret kako ce cena biti dibidus loša a ako neko kaze da je cuo da će biti veće on ga poklapa kako nema šanse.
Moje mišljenje je da se pojedini pecaju na komentare ovih što zovu sa berzi i daju informacije. Po meni sve berze bi trebalo da rade bez nadoknade, ovako ispada daš im novac da dobijaš informacije a oni pričaju informacije koje najviše odgovaraju izvoznicima. Što je sasvim u redu. Ali ja im ništa ne verujem
 
Posao berze nije da te savetuje i za to uzima novac.
Ti sam oglasavas svoju robu,mogao si da nudis psenicu i za 10 i za 100din, oni samo nadju kupca.
 
Ubedjuje te i kad predajes na silos da 0redas kod njega, ubedjuje te da kupis repromaterijal,ubedjuje te da kupis traktor.
Moguce da komercijalisti imaju targete koje treba odrzavati i naravno da ubedjuju, oni se bore za svoju platu.
 
Posao berze nije da te savetuje i za to uzima novac.
Ti sam oglasavas svoju robu,mogao si da nudis psenicu i za 10 i za 100din, oni samo nadju kupca.
Misliš da oni ne mogu da pokrenu ili smanje tražnju u dogovoru sa velikim izvoznicima. Sada pričamo o dugoročnim prognozama a ne o dnevnom trgovanju. Sve sam ovo rekao iz revolta, jer sam danas bio pored drugara koji je pričao sa gospođom sa berze a pustio je na interfon, gde je rekla, "Ima puno ostavljene pšenice i prodaje se pšenica iz Ukrajine po niskim cenama a kada je već nova žetva za par meseci, nije izvesno povećanje cena". Žena je ladno izgovorila 20 stvari koje može da se promene za jedan dan a kamoli za par meseci.
 
Imamo 20% više posejane pšenice, ukrajna ili navodno NEKO nam obara cenu sa većom ponudom, na lagerima imamo više nego što nam je potrebno , vremenski uslovi onako normalni i eto nam žetve za 5 meseci....
Sa ovim parametrima još ima tu neko ko se nada cene od 40 deset kusur dinara, kad na zeleno nam nude 220 eur ...........
 
Ubedjuje te i kad predajes na silos da 0redas kod njega, ubedjuje te da kupis repromaterijal,ubedjuje te da kupis traktor.
Moguce da komercijalisti imaju targete koje treba odrzavati i naravno da ubedjuju, oni se bore za svoju platu.
I sam si rekao da nije posao berze da te savetuje, a narocito da te ne ubedjuje.
 
Mi Srbi volimo da mislimo kako postoji "neko" ko sve odredjuje i sve zna.
Dosta velikih i jakih igraca je kupilo preskupa djubriva,terminski poprodavali pre zetve robu za manju cenu od one u zetvi,sad pucaju na lageru.
Berze su slozne da drze trziste koliko i 2 seljaka da ne nabijaju arendu jedan drugome do prve prilike.
 
"Ima puno ostavljene pšenice i prodaje se pšenica iz Ukrajine po niskim cenama a kada je već nova žetva za par meseci, nije izvesno povećanje cena". Ovakvi komentari se zovu špekulacije
 
Nazad
Vrh