Cena psenice rod 2022

Vako samo kazem sta se pise. Naravno da nije :-D
Pogotovo mediji znamo kakvi su kod nas :-D
 
Samo da ne bude isto kao i sa suncokretom kad su nudili 80din niko nije hteo da potpise jer navodno su culi za cenu od 100din pa na kraju prc😂😂😂
Pa pazi sve je moguce kod nas, ali psenica je ipak vise berzanska roba kod nas od suncokreta, duze se trguje sa njom, izvozi se na sve strane ( albanija, makedonija, c gora, bosna, italija) dok suncokret koliko sam upucen samo je pre par godina isao bimal bosna. Moje licno misljenje je da psenica na zimu moze samo gore ici ...
 
Ukrajina je bombardirala sad jrl s dronovima ili raketama (nije cak toliko ni bitno) dio Ruske Crnomorske flote pa su Rusi odmah reagirali i rekli da ce izaco iz sporazuma u zelenom koridoru i da nema izvoza. Citqo sam Svabe i oni kazu tek od sredine 11. Mj ta uredba stize. E sad vidit cemo burze u 2 dana sta ce reci jel ide gore 10% ili jace
 
Teško da će se Rusi predomisliti oko nastavka izvoza žitarica iz Ukrajine. A obzirom da je nedostatak robe svuda u svetu moguće da će berze odreagovati da se cene promene na više. MSL da će se za par dana znati mnogo više.
 
Nazad
Vrh