Cena psenice rod 2022

Kod nas 'zapravo kod mog kupca ide berzanska cena
Ja sam pre par godina otisao u almex i kao berzanska cena tad npr 30 din kukuruz, kad sam rekao da je kod mene u kotarku rekose cek moramo da nazovemo centralu. Kad sam dobio odg da je cena za robu koja nije kod njih npr 25 din. Naravno nisam prodao njima, ali nije mi jasna ta politika almexa za toliku razliku. Ili im jednostavo nije trebala roba tada pa da me otkace....
 
Pa ako je kod njih, a recimo april, već su lagerom i ulazom lepo ošišali vlasnika robe koja je na lageru, recimo kuruza, ili pšenice. A ako robe na tržištu nema, e onda se i više plaća nego lager, ali to je retko.
 
Meni je logicno da to barem isto plate ako ne i vise jer je to slobodna roba koja nije kod nikog. To jest moze da zavrsi kod svakog ko da vise. To je sve pod uslovom da im treba vagona za trgovinu.....
 
Ali ,,kada im ne treba" onda mogu kako hoće. A to bude i kada znaju da vlasnici moraju prodati zbog rata kredita ili zasnivanja nove proizvodnje.
 
Ima li kakve akcije danas?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Vozio druga do susednog sela,imao psenicu na cuvanju,prodao ju je po 40.5din sa pdv za kg,kupuje kombajn,uplata leze sutra. Znaci imaju para,imaju potraznje za psenicom.
 
Nazad
Vrh