Cena psenice rod 2022

Cijena. Sa pocetnog rasta od 4 posto dovela do trenutnog rasta od jedva 2 i nesto sitno posto. Valhda se ne misli u europi da ce putin zabranit i bombat brodove koji dodju
 
Ja sam moje žito "očistio" po 40 din sa pdv... Savet je bio ako ne moraš ne žuri sa prodajom, al ja bio rešio da završim nešto, i trebali mi novci...
Lane sam se zeznuo što sam prodao pšenicu robnim rezervama, ove godine što nisam....
 
Ja ga cistim kada bude 50 din kg, hocu li to docekati ili cu morati da ga dam "ispod" cene videcemo....
 
Jutros sam čitao vest da je ogromna suša u Argentini. A jedni su od vodećih u proizvodnji pšenice. Prošle godine su imali 23 miliona t a ove ako bude oko 14 miliona t. Predlog vlade je da izvoznici ne izvoze pšenicu u narednom periodu i neće imati nikakve penale zbog toga. Oni valjda kod sebe imaju takav dogovor sa vladom da ako neko neće da izveze ima da plati. Čak ovi izvoznici su apelovali na vladu da im definitivno kažu da ili ne za izvoz jer moraju da revidiraju svoje već postojeće ugovore sa nekim Afričkim zemljama koje su veliki kupci na tržištu. Ali obzirom da skoro 40% će imati manji prinos ovo će se sigurno vrlo brzo preko berzi odraziti na cenu u svetu (pored ovog trenutnog stanja na Crnom moru) a verujem i kod nas.
 
Nije konacna odluka Rusije o zabrani izvoza,sto sw prelilo odmah na Matif i pad cene trenutno

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Tako je. Odluka Rusije da je sporazum trenutno suspendovan do daljnjeg. A do kada to se još ne zna.
 
Nazad
Vrh