Cena psenice rod 2022

Ne treba zaboraviti da je zaplenila i dobar deo Ukrajinske psenice.
 
Matiću da li je trla baba lan ili ne ali evo ti vest koja kaže da BASF zatvara pogon za proizvodnju đubriva i hemije u Nemačkoj zbog nedostatka gasa. Bez posla ostaje 39.000 radnika. A i u Nemačkoj kao i Holandiji se zakuvavaju dobri i ozbiljni protesti poljoprivrednika. Ovo će imati debele posledice u Nemačkoj. Ne bi me iznenadilo da vlada ovog Šolca ubrzo padne. Mislim da je ovo haous u celoj Evropi šta se dešava ali su sami krivi jer su i izazvali ovako nešto.
Kad bi ova vlast imala i malo pameti da lepo sednu i dobro razmisle koliko ima STVARNIH zaliha pšenice i onda donesu odluku da toliko nam treba ostalo može da se izveze. Gde god. Ali teško da će se ovo desiti jer nema ko da razmišlja i koristi mozak. A i baš ih briga za seljaka.
 
Mi konstantno mislimo da neko tamo nema mozga, ali se varamo, neko tamo ima viska mozgova , i namerno se ovo pravi da bi povecali licno bogacenje, to sto mi ne mozemo dobaciti dotle i gledamo stvari koje prkose zdravoj logici i ne verujemo svojim ocima to je nas problem.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Pustite medije i medijske šarade.Nema mozga u državnom aparatu što se tiče strategije poljoprivrede!Zabraniti izvoz i ući u novu žetvu sa prelaznim zalihama između 600-800 hiljada tona ne da je idiotluk nego nema dalje!Za tih par meseci katanca na izvoz izgubile su se inostrane mušterije a vratiti se nazad, pa može ali pod uslovima niže damping cene kako bi vas prihvatili jer nisu to dečije igre hoću-neću nego ozbiljne stvari a ko će te niže cene da ispegla i plati nego lično mi, na.ebali smo bez zrna baruta.Ista je situacija i sa suncokretom, po procenama posejano je oko 100.000 ha više nego prethodnih godina, ulje se ne izvozi, uljare nemaju skladišnih kapaciteta niti dovoljno gotovine da otkupe i prime suncokret kao sirovinu računajući samo prosečne prinose od 3t/ha...biće veselo na jesen.
 
Matiću da li je trla baba lan ili ne ali evo ti vest koja kaže da BASF zatvara pogon za proizvodnju đubriva i hemije u Nemačkoj zbog nedostatka gasa. Bez posla ostaje 39.000 radnika. A i u Nemačkoj kao i Holandiji se zakuvavaju dobri i ozbiljni protesti poljoprivrednika. Ovo će imati debele posledice u Nemačkoj. Ne bi me iznenadilo da vlada ovog Šolca ubrzo padne. Mislim da je ovo haous u celoj Evropi šta se dešava ali su sami krivi jer su i izazvali ovako nešto.
Kad bi ova vlast imala i malo pameti da lepo sednu i dobro razmisle koliko ima STVARNIH zaliha pšenice i onda donesu odluku da toliko nam treba ostalo može da se izveze. Gde god. Ali teško da će se ovo desiti jer nema ko da razmišlja i koristi mozak. A i baš ih briga za seljaka.
Mislim da naša vlast radi po direktivi a sad po čijoj...U toj direktivi su i poljoprivredni proizvodi.Izaziva se veštačka nestašica hrane,energenata i samim tim dolazi do ekonomskog kolapsa.Sa koronom su počeli a sa čime će završiti ostaje da se vidi.Da li će se narod osvestiti i to će se videti.Ne znam šta treba da se dogodi da se narod probudi a to je jedini spas.Plašim se jeseni i zime...Nisam od onih koji paničare ali su se opasno zaigrali i to na globalnom nivou...Koliko vidim,Holanđani i Nemci su mnogo hrabriji od nas.Ne samo zbog protesta poljoprivrednika nego uopšte.
 
Pustite medije i medijske šarade.Nema mozga u državnom aparatu što se tiče strategije poljoprivrede!Zabraniti izvoz i ući u novu žetvu sa prelaznim zalihama između 600-800 hiljada tona ne da je idiotluk nego nema dalje!Za tih par meseci katanca na izvoz izgubile su se inostrane mušterije a vratiti se nazad, pa može ali pod uslovima niže damping cene kako bi vas prihvatili jer nisu to dečije igre hoću-neću nego ozbiljne stvari a ko će te niže cene da ispegla i plati nego lično mi, na.ebali smo bez zrna baruta.Ista je situacija i sa suncokretom, po procenama posejano je oko 100.000 ha više nego prethodnih godina, ulje se ne izvozi, uljare nemaju skladišnih kapaciteta niti dovoljno gotovine da otkupe i prime suncokret kao sirovinu računajući samo prosečne prinose od 3t/ha...biće veselo na jesen.
Ko je video te prelszne zalihe? ..i da ne postoje.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nisu svi silosi prazni.Recimo naš skladištar je prepunio skladišne kapacitete, bilo je povuci potegni u žetvi a da je rodilo kao prošle godine vraćali bi nas nazad ili bi nosili gde znamo.
 
Ehhhh ne kažu džabe ne daj Bože da se Srbi slože. Evo pa ni mi svi ovde sa foruma ne možemo da se dogovorimo šta je najbolja opcija. Niti možemo da se dogovorimo i svi zajedno napravimo udruženje. A ovde nas ima svih vrsta proizvođača, ratari, povrtari, stočari, voćari, pčelari i još mnogo drugih. Evo i na samu pomisao i pominjanje reči udruženje mnogi će se javiti da to ne može da zaživi. A sve zbog toga jer će svako da vuče na svoju stranu. Zato što je svačija muka najteža. I na kraju svi mi nadrljamo a ovi , ko god to bio, u vlasti samo se bogate i teraju vodu na svoju vodenicu.
 
..........Sa koronom su počeli a sa čime će završiti ostaje da se vidi.Da li će se narod osvestiti i to će se videti........
Neće , što veća kriza i muka u svetu , našima ovde rejting samo ripaaa.
Nekako ( medijski ) to uvek preokrenu u svoju korist , setite se samo kako je surtuk smrknuta lica kukao kako će biti tesna goblja u Beogradu da prime preminule . . .
 
Код нас је 30 аконтација, коначна се не помиње (Војвођанин Мокрин и Компонент Кикинда).
 
Nazad
Vrh