Cena psenice rod 2022

Sa mafijom se ne moze izaci na kraju nikako, je.u nas na svaki moguci nacin, ulaganja su ogromna, prinosi su katastrofalni.Ukrainska kriza im je legla kao budali samar, posle korone opet nas imaju u saci, opet mogu da nam kazu imamo visak, kao i uvek do sada.Pre tri meseca nismo imali psenicu, neko je pokrao, digla se panika, posle par dana imamo psenicu.Bolje da je djubrivo ostalo 40din kao prosle godine i da je dizel ostao na 135 i sve ostalo i da psenica bude 25dinara a ne ovako, sve su povukli na gore za 50-100% i onda nas je.u u zdrav mozak za to malo psenice.Ja na zalost ne mogu da skladistim jer je dugujem veci deo a da sam znao ja bih digao veci kredit i kupio bi vestacko djubrivo prosle godine i prodao kasnije isto za vise od duplo i eto para ali to se mi ne pitamo, moze im se, tamo gde se to resava mi nismo u mogucnosti da resimo, stvar je prosta ne treba sejati psenicu uopste bar jednu godinu, nece niko propasti ali neka se jebu kako znaju posle, neka je uvoze uz Ukraine, ne mogu da shvatim da je problem ako imamo vise psenice a za njom je potraznja ogromna Ukraina je samo paravan, ako zele da obore cenu koriste Ukrainu a kada dodje zima oni ce da podignu cenu i opet ce Ukraina da bude razlog.
 
Sa mafijom se ne moze izaci na kraju nikako, je.u nas na svaki moguci nacin....................................................................................... stvar je prosta ne treba sejati psenicu uopste bar jednu godinu, nece niko propasti ali neka se jebu kako znaju . . .
Potpisujem . . .
 
Ма ми смо такав народ да се договоримо да не посејемо једну годину пшеницу те би године највише било посејано. Сви би ишли на то, е није нико посејао ја ћу сада да узмем паре на пшеницу.
 
Od kad sam na forumu pise se svake godine da jedne godine nesto ne treba sejati i naravno zna se ishod.
Ja lično to nikad nisam uzimao u obzir...
Od čega ja da živim i čemu da se nadam ako ne posejem... Ok ne posejemo pšenicu pa puknem na kuruz, pa ne posejemo ni njega pa puknem na soji,skontaćete smisao...
Moje je da uradim sve na vreme i kako valja, a ovo ostalo, jbg viša sila, sreća, kako god... Znamo gde živimo, i kako se odnose prema paorima decenijama, ko može izdržaće, ko ne nek tera negde i nešto drugo
 
Nazad
Vrh