Cena psenice rod 2022

Ja jednom decku placam arednu 1000kg psenice po kj, ima svega nekoliko jutara, vec jako dugo godina, i bas pricam sa ocem kako ce to sad izaci dosta kad se preracuna u novcu, ali ni na kraj pameti mi nepada da se nesto bunim jer je decko jako fer, a davao sam mu psenicu i kad je bila i 10 i 15din a arende u selu 250€ po kj.
 
Nek da Bog da bude 100 din pa da toliko placas lanac.. Ti kao jedan prijatelj sto je zimus kupio obrtac plug za 15 tona zita, sad se nervira koliko ce izacice plug i da nikad nece izvuci pare. . Oko 5000evra.. Ne moze mu covek objasniti
 
Bojčetiću, jel imate neku cenu za pšenicu 2022? Neke uslove odkupa? Hvala
 
Upravo na RTS-u neka informativna emisija ( Ovo je Srbija ) i prilog sa terena , jedan od učesnika reče " godina je bila sušna ali rod bi gore-dole u proseku trebao biti 7,5 t po hektaru a očekivana cena medju nama seljacima je 45 din".......
 
Ja caletu placao arendu 1200kg a prosle godine poceo nesto da mi pametuje pa kao kako placam drugim,kazem mu da vecina mi je 200 a imam i 220e pa kaze od sledece godine i on hoce 200e po kj al me zajebo

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kod nas se spekuliše nekim cijenama od 38 feninga ili pretvoreno u dinare ispod 24 dinara
 
A neki tamo iz Bijeljine prica o 80 feninga, da nisi se malo zbunio, ne moze kod nas biti jeftinije nego u Srbiji
Komšo,unazad par godina smo najjeftiniji u regionu pa i od Srbije.To što o cijeni pričaju "neki tamo ",to je samo spisak želja....isto kao što je u Srbiji ....."neki tamo " hoće 50 dinara.
 
Komšo,unazad par godina smo najjeftiniji u regionu pa i od Srbije.To što o cijeni pričaju "neki tamo ",to je samo spisak želja....isto kao što je u Srbiji ....."neki tamo " hoće 50 dinara.
Nisu to "neki tamo" ,nego proizvodjaci psenice koji ne zahtevaju 50 din za "neke tamo",nego za celu drzavu,i nije to spisak zelja nego potreba proizvodjaca da se izbore za povoljnu cenu u otkupu,spram inputa koji su otisli u nebo.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Naravno da nisu....zato sam ih stavio u navodnike ali njih će se za cijenu u konačnici pitati kao što ih se pitalo svih prethodnih godina.
 
Komšo,unazad par godina smo najjeftiniji u regionu pa i od Srbije.To što o cijeni pričaju "neki tamo ",to je samo spisak želja....isto kao što je u Srbiji ....."neki tamo " hoće 50 dinara.
I sto je zanimljivo za nas kraj nema velikih mlinova
Malo fabrike stocne hrane cupaju stvar, ali i one su oslonjene na uvoz
Takodje malo je cudno ako znamo da "sporije" ide izvoz psenice iz Srbije onda bi domaca psenica trebala biti na cijeli ili su nasi trgovci nasli neko trece trziste
Mozda bi @bojcetic mogao reci kako ide izvoz iz Srbije u Bosnu, smanjeno ili kao prijasnjih godina tokom zetve
 
Poslednja izmena:
Pozdrav! Imacu priliv oko 30 tona psenice sa 5-6 strana. Vredi li razmisljati o skladistenju ako treba da platim prevoz do skladista i koji dodatni troskovi me cekaju jos. Hvala!
 
Nazad
Vrh