Cena psenice rod 2022

U Republici Srpskoj imaš 4-5 velikih otkupljivača koji su interesno povezani i koji se između sebe dogovore za cijenu.Berze,cijene u okruženju se ne gledaju a država,entitetska vlast i resorno ministarstvo se mnogo ne mješaju u njihove dilove.Vlastima je najbitnije da su silosi puni,da žito nije preskupo te da se sačuva socijalni mir.Krajnji cilj resornog ministarstva je zadovoljno građanstvo a ne zadovoljan proizvođač.
 
Druže da me ne shvatiš pogrešno toga ima i ovde ali ta tema je prežvakana milion puta do sad. Iritirajuće je čitati "njima je bitno", "nama ne daju", "daće koliko daju"... A sa državom se moglo dogovoriti jedino na ulici mada i sad teško jer su potkupljeni dupelisci koji sabotiraju kad god mogu.Ono što mi je drago videti kod nas je da u zadnje vreme sve veći broj ljudi pravi sopstveno skladište. To je napredak koji može pokrenuti stvar. Javi cenu kod vas to je bitno.
 
Druže da me ne shvatiš pogrešno toga ima i ovde ali ta tema je prežvakana milion puta do sad. Iritirajuće je čitati "njima je bitno", "nama ne daju", "daće koliko daju"... A sa državom se moglo dogovoriti jedino na ulici mada i sad teško jer su potkupljeni dupelisci koji sabotiraju kad god mogu.Ono što mi je drago videti kod nas je da u zadnje vreme sve veći broj ljudi pravi sopstveno skladište. To je napredak koji može pokrenuti stvar. Javi cenu kod vas to je bitno.
U pravu si znam par jakih poljuprivrednika, svi cuvaju svoje zito kod sebe u skladistima. Jedino tako moze da se prezivi i zaradi
 
Druže da me ne shvatiš pogrešno toga ima i ovde ali ta tema je prežvakana milion puta do sad. Iritirajuće je čitati "njima je bitno", "nama ne daju", "daće koliko daju"... A sa državom se moglo dogovoriti jedino na ulici mada i sad teško jer su potkupljeni dupelisci koji sabotiraju kad god mogu.Ono što mi je drago videti kod nas je da u zadnje vreme sve veći broj ljudi pravi sopstveno skladište. To je napredak koji može pokrenuti stvar. Javi cenu kod vas to je bitno.
U sistemu u kojem radimo i živimo to je jedino riješenje
 
I sto je zanimljivo za nas kraj nema velikih mlinova
Malo fabrike stocne hrane cupaju stvar, ali i one su oslonjene na uvoz
Takodje malo je cudno ako znamo da "sporije" ide izvoz psenice iz Srbije onda bi domaca psenica trebala biti na cijeli ili su nasi trgovci nasli neko trece trziste
Mozda bi @bojcetic mogao reci kako ide izvoz iz Srbije u Bosnu, smanjeno ili kao prijasnjih godina tokom zetve
Izvoz iz Srbije je otezan usled kvota. Za jun je kvota svega 70.000t ka svim destinacijama. Od toga na BiH zavrsice mozda 10%.
 
Čitam da su robne rezerve u martu kupile pšenice u količini od 15,7 hiljada tona i platile 644 miliona dinara, što mu dođe 41 dinar/kg.
Vidim i da je izdvojeno iz budžeta novih 360 miliona za nabavku 9 hiljada tona, što mu dođe 40 dinara/kg.
 
Zna sigurno ali on je sad otkupljivac,i to je normalno.To je kao neki dan onaj iz PP Borac iz Surjana imaju prinos od 7,5 t/h a Arkadije i Kiraj koji su udaljeni mozda vazdusnom linijom 10 km imaju prinos od 2t/kj.Malo iskrenosti bi dobro doslo na forumu ali treba razumeti i poslovne odnose.
Surjan je dobio dve kise iz Rumunije kada niko u okolini nije.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh