Cena psenice rod 2014.g

Ja stvarno ne znam gde su granice lopovluku i da li ih uopste ima, i dokle ce narod cutati i trpeti uzimanje haraca i da li treba da se dize opet neki srpski ustanak i najuriti govna napolje, da li je to jedini nacin da se ovome stane na put!
 
Још само да напишу 1% за раднике што дођу на посао и сл...Маму им све живо обрачунају а ти кад дођеш одмах кукњава како немају рачуна ал ет откупе да помогну сељаку.

Треба нам неки нови Гаврило Принцип,овакви какви смо нема нам спаса без тоталне револуције,.
 
Danas konacno vlaga pala ispod 13% i psenica mi ide u podni magacin.
Da je moguce da vecina lageruje kuci, druga pesma bi se pevala, ali ljudi se pozaduzivali, stigle i druge obaveze a od psenice su i prve pare, otkupljivaci i preradjivaci sve to znaju, naravno da ce pasti ucenjivanje uz ono vec poznato od njih, "pa takvo je trziste, zakon ponude i potraznje".A valjda je i normalno da u zetvi bude i najveca ponuda sto ne mora da znaci da mogu da ucenjuju
 
Prodacu i ja odmah jedan deo ali iz mog magacina,po ceni za koju se dogovorim(cesto bude berzanska na taj dan)a ne cena koju mi neko nametne.Procenti su cudo...
 
Bane sto je postavio tablice za obracun, su potpuno sramne! Ne treba niko da im odveze nista od psenice, pa nek se slikaju! :zli:
 
Ne znam samo sta cemo sejati? Repu najavili drastican pad cene, suncokret kod nas ne moze da rodi kao u Banatu. Preostaje nam soja i kukuruz?:sta:
 
I ja cu za sledecu godinu definitivno dosta smanjiti povrsine pod psenicom i ta kad se ovrse ce zavrsiti kod mene kuci! U poslednjih nekoliko godina naj losije prolazimo sa psenicom tako da neka izvinu!
 
Nazad
Vrh