Cena psenice 2017. godine

I ja sam danas cuo psenica 2017 14-15 din.Jecam 12-13. Neko j.be i ne vadi.
 
Moje njive se vec drugu godinu ne zelene i nece dok se ne bude znao red, tj sejem zanemarljivu kolicinu za svoje potrebe
 
Covek iz Basf koji je zaduzen za juzni Banat rekao coveku da se cena u zetvi ocekuje 13-14din.Brukaa
 
Covek iz Basf koji je zaduzen za juzni Banat rekao coveku da se cena u zetvi ocekuje 13-14din.Brukaa
Pa ce dogodine prodati sipak od fungicida za zastitu psenice,neki gologuzan,koji bi bez plate u Basf pasao travu,pun mi je kufer tih gologuzana podmuklih.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Svi koji su duzni u vidu zita,svi ce se razduzivati po 15din.Dok se ne razduze ljudi,nema pomeranja cene ka gore.

Ovo je apsolutno istina. Kazu mi u jednoj zadruzi , da je svega 6% djubreta sto su prodali placeno u kesu, ostalo na zeleno,razduženje u robi itd. Ako je to stanje svuda, naravno da je velikim igracima interes da cena u otkupu bude mizerna. Al kad vidim cene arende od 200-300 eura po k.j., sta to znaci ? da para ima? Odes platis arendu papreno, i onda te posle jos jednom ošišaju kad predas robu da se razdužiš. Kanda neki od nas vole da rade , da ne zarade, samo da ne zaradi ni komsija.
 
Posejem 5% od ukupnih povrsina vec mnogo godina! Jednostavno ne vidim profitabilnost ili je najmanji kod psenice!
Nesto ne ocekujem ni dobru a ni losu cenu, da ne kazem da mi je sve jedno!!! Da su bezobrazni i olosi to jesu i pored losijih prinosa ove god. lako moze doci i do slabe cene.
Ili drugacije, nece sigurno cena pokrivati los prinos, kojeg ce biti na vecini parcela ove god.
Pitam se jos ako prosle godine na parcelama pod arendom je trebalo 4 t po kj da pokrije sve troskove kako cemo proci ove!
 
Polako sa tim informacijama o ceni psenice...i za kukuruz se pisalo prosle godine da ce biti 10-12 din,pa je na pocetku sezone bio 17din.
 
Jel dobio neko mozda nove ponude?
Kod nas ne znaju ništa oko cene.
Jel predavao neko jecam, ja ću početi da skidam u sredu ako vreme dozvoli, da li se barem cena ječma zna?
 
Juče čujem na TV da će Zadružni Savez Vojvodine u toku ove nedelje da izađe sa cenom koštanja proizvodnje pa će na osnovu toga da se zna neka orjentaciona cena za pšenicu.
 
I ovde se prica o nekih 14-15 dinara. Savetovali nas da vise uopste ne sejemo psenicu ove jeseni. Kazu da ovoj drzavi ne treba psenica i da im se vise isplati da je uvezu nego da nama plate.
 
Pa na ove naše cene repromaterijala realna cena je 22 din. Ali to možemo samo da sanjamo. Kad ovoj državi ne treba ni zrno. Pa kad bi napravili aranžmane sa onim nesvrtstanima gde ima mnogo gladnih lako bi cena otišla na 25 jer bi bila velika potražnja.
 
Juče čujem na TV da će Zadružni Savez Vojvodine u toku ove nedelje da izađe sa cenom koštanja proizvodnje pa će na osnovu toga da se zna neka orjentaciona cena za pšenicu.
Ma kakv zadruzni savez oni rade sta im se kaze ,svake godine ista prica oni kazu psenica kosta toliko a vi cete dobiti ovoliki k................r.........................................c https://youtu.be/uvEW3zxeTsw
 
Nazad
Vrh