Cena psenice 2017. godine

Vuku platu,zaposlili rodjose i mazu oci seljacima .Mesto da na sva zvona pozovu seljake na ulicu oni cute ,dok smo blokirali puteve pre par godina zbog subvencija govorili su takvi kao on da budemo slozni jer su neki sa po 100 i vise hektara mnogo gubili ,dobijali masine dzaba , danas kada su skoro ukinuli subvencije obaraju nam cenu proizvoda otimaju zemlju i udraju po porezima niko nista ne preduzima ,tako nam i treba kada smo kao ovce za sisanje a bice da smo i za klanje. najbolje bi bilo da se odreknemo zivota

- - - - - - - - - -

vise smo otupeli od proagande naseg precednika koji samo vice kako nam je super i dobro kako napredujemo kako nam je lepo dok nas pr..ju ,a radimo sa duplo skupljom naftom ,i jeftinijim zitaricama u odnosu na par godina a o kursu eura ni da govorim nek se teraju
 
Dokle god se ne udruzimo i izadjemo na proteste zbog cene od 15 dinara, bićemo ovce za šišanje. Kad su žutaći smanjili subvencije sa 14.000 na 12.000 bile blokade po celoj Srbiji. Kad su ovi napredni smanjili i ograničili sa 12.000 na 4.000 niko ništa. Sve je ok. Dokle god budemo sebe gledali kao "jadne" i da ne možemo ništa takvi ćemo i biti. Ja dajem još jednu godinu pšenici, jer sam kupio seme prošle godine i posle toga NIKAD VIŠE!
 
Zahvaljujući izvozu u Bosnu i Hercegovinu i Konstancu, u maju je ostvaren najbolji rezultat u izvozu pšenice od oktobra prošle godine do danas. U tom mesecu izvezeno je ukupno 63.161 tonapšenice. Ukoliko se posmatra period od jula 2016. do maja ove godine, izvoz je premašio celu ekonomsku 2015/2016 - odnosno 869.198 tona. S obzirom na to da je ostalo još mesec dana do isteka ekonomske godine, prelazne zalihe bi mogle da budu 400.000 tona, piše Makroekonomija [/QUOTE]

Vidim da se u pojedinim novinskim člancima frljaju sa ciframa posejanih površina pod pšenicom. Svi ekonomski stručnjaci su pominjali cifru od 450.000 hektara kao realnu površinu, a sada se negde spominje 530.000, negde 540.000 hekara. Prelazne zalihe se polako tope... tako da sve smo bliži tome da će tržišni višak ove godine biti daleko ispod očekivanja izvoznika.


https://www.makroekonomija.org/poljoprivreda/izvoz-psenice-i-brasna-iz-srbije/

 
Uvek isto i uvek isto ce i biti. Beograd je uvek kupovao socijalni mir psenicom, a mi cemo ga uvek finansirati.
Sad i ako nismo zadovoljni sa subvencijama i cenom ni nesmemo da protrstujemo, ali smo se zato kao hijene razgrabili za subvencije za traktore i mehanizaciju, sve smeskajuci se kako smo zajeb... komsiju i predali pre njega. Pogan narod koji je zasluzio cenu psenice, ne 14-15 koliko ce biti, nego max 10, a i onda bi je sejali kao sto cemo je i sejati.
 
Ljidi,mnogo smo bedni(siromašni) da bi smo bili jedinstveni oko bilo čega. Stalno je neko gladan i potkupljiv, tako da ne možeš da skupiš 5 čoveka oko istog cilja . Nemaju oni pojma kako je stanje na terenu i kako izgledaju usevi,što je najgore ne zna ni narod šta ima na njivi, ali ih nije ni briga...uvek ima neka Argentina ili Ukrajina odakle mogu da uvezu žito. Zato ne očekujem gužvu na otkupu jer neće biti prinosa a isto tako ne očekujem neku cenu jer narod mora da se razduži.

Послато са Tab2A7-10F
 
E pa tu je i narod malo kriv.
Barem kod nas svi srljaju za zemljom, a u sve pod ugovorom. Cela proizvodnja.
I naravno da ce cena biti 15 dinara.
Što se tiče moje situacije, imam 2070 duga za KAN, na ukupnih 50ha pod psenicom i jecmom. pošto tada nisam imao para. Tako da od mene nece dobiti po 14-15 dinara.
 
Ja se zaduzim u Mk komercu u eurima, prodam zito uglavnom na drugom mestu jer ovi najmanje placaju, i odem platim im kesh .

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Mk mozes da platis kes , dok jedan drugi otkupljivac kod nas ima klauzulu u ugovoru, da ako ne platis u robi , vec ako hoces u kesu , placas 20% vise , tako nesto, vezuje te da mu predas robu i razduzis se robom.
 
Mk mozes da platis kes , dok jedan drugi otkupljivac kod nas ima klauzulu u ugovoru, da ako ne platis u robi , vec ako hoces u kesu , placas 20% vise , tako nesto, vezuje te da mu predas robu i razduzis se robom.

Koja je razlika izmedju placanja u kesu 20% vise ili da ti robu racuna 20% manje? Najgrdje zelenasenje,...
 
Teško je jako znam iz ličnog iskustva,jer svanulo mi je od kad se sam finansiram...ne kažem da je lako ali sigurno se lakše diše i za keš možeš da se pogađaš za neku količinu nečeg...
 
Za jecam mk komerc izasao 14 din sa pdv , ne verujem i zito da ce biti vise u pm

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh