Cena psenice 2016

Ja sam juce bio u mlinu i zavrsio papirologiju oko psenice po cijeni od 0,32 km sto dodje negdje oko 16,4 euro centi:ppozdrav:
 
Tema se otključava.Pročišćena je od Off Topic postova i neka se niko ne nađe uvređen što su mu postovi obrisani jer zaista nemam nameru da prepravljam i spajam postove u jednu celinu i kontekst teme.Neki obrisani postovi su jednostavno kolateralna šteta van konteksta teme.Ovog puta neću nikoga kazniti ali naglašavam da više nikome NE gledam kroz prste!Ljudi smo ali budite fer i poštujte pravila kao i neke druge stvari koje se tiču među ljudskih odnosa.
 
Kiraj da li je istina da Coric tj Kica placa 16 kao konacnu cenu? Juce sam bio u Basaidu pa sam tako cuo. Navodno ostali otkupljivaci akontno 14.5 i 15 dinara.
 
Izvozna cena je kada se preracuna oko 16+pdv, tako da otkupljivaci imaju lufta do 16 sa pdv. Kod nas su cene od 14.5 do 16 sa pdv
 
Nisam bio na obracun jer jos nemam nameru da je prodam ali znam da su poceli raditi obracune na 15 din pa vise nisu radili obracune par dana da bi sad kolko cujem radili na 14 din. (Raca)
 
Raca je najveci prevarant i govnar zadnje dve godine.Obeca cenu od 16 din i kad mu predas on obracuna po 14.Hostapler teski u zadnje vreme.
 
DPS Sabac, Sotona, poceo prvi dan da obracunava (sreda) po 16 din, ali mu taj dan posle tri obracunata lisa "padne sistem",u cetvrtak kad sam otisao da obracunam ono 15 din.Uvideo valjda covek da bez problema moze da skine dinar i zasto ne bi.
 
Pitanje za moderatora koji prati ovu temu, obrisana mi je poruka koja se tiče cene pšenice a u vezi toga kako se uopšte ne gleda ulog a kad odemo u pekaru i mesaru ne pitaju nas koliko ćemo platiti mi njihove proizvode, ako može razlog zašto je obrisana?

Evo malo detaljnije cene koštanja proizvodnje pšenice za 2016. i realna cena pšenice od 23 din/kg!!!!!

http://www.agroservis.rs/sa-polja-iz-kompjutera
 
Ova tabela je naduvana samo tako.Kao prvo seme Apaca je bilo 45-46 dinara a ne 52 dinara,zatim AN je bio 34 dinara a ne 41,50 i ovo tanjiranje 9500 i jos radovi kao da naplacujemo usluzno sami sebi.Pa zasto sam kupovao traktor i mehanizaciju da bi sam sebi zaracunavao usluge.Pa i da racunam da ga odplatim koliko treba da uracunavam,30 godina kroz psenicu i kukuruz a on se odplatio posle 2 godine.

Ako cu da racunam kao u ovoj tabeli ja cu sve da rasprodam i da usluzno placam sve da se uradi a ja cu u hladu da pijem ladno pivo i kukam kako mi nije dobro.

Realno cena bar 20 dinara i da imamo za neki normalan zivot i neka ulaganja.Bar mi koji radimo manje zemlje.


Ej a pise kako nam je gorivo pojeftinilo:haha::haha:
 
Nazad
Vrh