Cena psenice 2016

Država uvek presudno utiče na cenu i formira je zabranama izvoza, bescarinskim uvozom robe sumnjivog porekla i kvaliteta, dodeljivanjem ili oduzimanjem subvencija, uvodjenjem monopola ili kao u ovom slučaju malverzacijama sa robnim rezervama. Priče o slobodnom tržištu su za idiote.
 
Priča za lakoverne budale. Sećate li se pre neku godinu kada je drastično skočila cena pšenice i onda je država zabranila izvoz u strahu da seljaci ne zarade mnogo a i najlakse im je da sačuvaju socijalni mir preko seljaka. Sramota je šta nam rade ova govna od političara.
 
Zasto bi nam izvoznici ili polukriminalci platili posteno kad treba njima da kupe jos koji hotel, jahtu ili da pametno uloze pare u kampanju neke stranke? Ova ministarka je vec odavno bivsa i ko nju vise i zarezuje? Jasno je da se vlada ne formira jer niko nece da se prihvati ministerstva pojoprivrede, grane koja ubedljivo naj vise donosi budzetu ove zemlje, ali takodje iz ove grane tj od nas poljoprivrednika moze da se ukrade do neslucenih cifara. Licno bi bio zadovoljan sa 17 dinara. Prosek mi je blizu 4 tone po jutru. Kazu da je republicki prosek oko 4.5 tona ali po hektaru. Pa kolko onda ima ljudi koji su imali po 3t po hektaru i samim tim pokvarili ukupan prosek? Prinos im je takav zbog lose zemlje, zbog elementarnih nepogoda ili losije agrotehnike jer nisu imali sredstava da uloze u proizvodnju. Kako ce ti ljudi da opstanu sa ovom cenom? Ma koga je briga. Bitno je da ne zaradi onaj sto ima dobre prinose. To im je trn u oku.
 
- Uvek ističemo da oni koji žele da se bave poljoprivrednom moraju da slušaju reč struke i nauke. Cilj je da poljoprivrednici dobiju veće, bolje i prinose koji im garantujju profit i isplativost proizvodnje, a takodje je jako bitno i pitanje kvaliteta roda - rekla je Bogosavljević Bošković.Ona je navela da svake godine cene variraju i da treba imati u vidu da većina naših poljoprivrednika pšenicu ne prodaje u ovom momentu.Naši poljoprivrednici znaju da je tržište to koje utiče na cene i da tu nemamo mnogo uiticaja, ali smo spremni da čujemo njihovu argumentaciju zbog čega misle da bi cena mogla biti veća -

Izgleda da će u budućnosti bolje profitirati oni sa manjim prinosom a boljim kvalitetom na uštrb kvantiteta...
Neko reče glasali smo,to smo tražili....jeste glasali smo ali pre 16god. a ne sada,tada smo posejali a sada žanjemo..
 
Neko reče glasali smo,to smo tražili....jeste glasali smo ali pre 16god. a ne sada,tada smo posejali a sada žanjemo..

Ne mogu da verujem kako je kod nas uvek neko drugi kriv, pa zar je moguce da su zuti i za ovogodisnju cenu psenice krivi?
Da se razumemo, nisam glasac zutih (niti sadasnjih), krivi su za mnogo stvari ali ne razumem ljude koji optuzuju bivse za sadasnju cenu psenice.

To se u psihologiji zove kognitivna disonanca, ne mozemo sebi da priznamo da smo nesto pogresili pa projektujemo svoje greske na druge....

ovi sadasnji su na vlasti nesto oko 3 godine:

psenica_2013_2016.png
 
Poslednja izmena:
Mi smo sitni i nebitni oko cijene.Kod mene kad slabo rodi otkupljivači kažu rodilo u americi pa ti se jebi.Doće barža u selo pa će istovariti.Jedino rešenje je ne sijati jednu godinu pa nek se jebu.
 
Ja od ovog današnjeg sastanka ništa nisam ni očekivao, baš me interesuje koje nas zastupao.
 
- Uvek ističemo da oni koji žele da se bave poljoprivrednom moraju da slušaju reč struke i nauke. Cilj je da poljoprivrednici dobiju veće, bolje i prinose koji im garantujju profit i isplativost proizvodnje, a takodje je jako bitno i pitanje kvaliteta roda - rekla je Bogosavljević Bošković.Ona je navela da svake godine cene variraju i da treba imati u vidu da većina naših poljoprivrednika pšenicu ne prodaje u ovom momentu.Naši poljoprivrednici znaju da je tržište to koje utiče na cene i da tu nemamo mnogo uiticaja, ali smo spremni da čujemo njihovu argumentaciju zbog čega misle da bi cena mogla biti veća -


PA NEKA DA LJUDIMA SUBVENCIJE DA NEMORAJU DA PRODAJU PSENICU U OVOM MOMENTU, JEBO JE KO JE POSTAVIO TU GDE SEDI..........
 
Sad sam imao poziv iz zadruge i konacna cena je 14.5, naravno sa pdv om. Al cu da se onovcim u mate***u.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Konacno posle debelog natezanja platili mi 2 tone zita... Sramota i nemam reci za takav odnos.... A ostalo neka ceka bolju cenu i boljeg kupca... Cena 15 dinara, od ponedeljka ide na 14.5!
 
Nista nisam prodao, cekam 20din pa nek propadnem. Jedan mi drugar kaze, sta ako padne cena jos? :sta:
Retki su u mogucnosti da mnogo kalkulisu sa cenom. Pored ulaganja u novu proizvodnju treba i ziveti. I ja sam ostavio 80% prinosa, jer tih 14.5 su stvarno sramota i uvreda.

15.07.%20CENE%20ZITARICA.JPG


Danas se lepo crveni.
 
Nazad
Vrh