Cena pšenice rod 2023

Добио инфо, од озбиљног чо'ека који се бави увозом-извозом, да ће бити у жетви између 15-17 динара откупна цена, овогодишњег рода..ово не да нећемо преживети већ ће велика већина ићи под катанац газдинстава...

ајде када пишем ,за кукуруз пројектована цена од 13-16 динара, соје између 45-50 динара, сунцокрет између 30-35 динара...
Nema od toga nista.Evo upisite danasnji dan da od toga nema nista.Kako znam,ne bih da objasnjavam i ulazim u objasnjavanje i rasprave ali Hrana ce biti mnogo skupa u narednom periodu.To sto muljatori vrebaju u mutnom bice ko se upecao, upecao se.Zitarica jako fali u svetu i falice sve vise i vise.A da ne izlazim iz okvira teme Psenica je Strateski proizvod svake normalne drzave
 
Na osnovu čega se utvrdjuje cena pšenice sada?zar nisu bili pregovori? Koja cena je prihvacena u pregovorima?Nisam video da je neko napiso ni 18 a ni 30? Lično mislim da ce biti oko 23-24 dinara ali da sačekamo, mislim da onaj majstor koji je zabranio izvoz prošle godine, treba sada da na štetu države nadoknadi neku razliku u ceni.Koliko se secam zabranio je i prodaju šecera a to imamo u izobilju.Oni koji su zasrali neka sada poprave to šti su uradili.Vazno je samo da prodje ovaj dan, mislim da ce se znatu mnogo više ovih dana, sve je ovo politika.
 
pusti bilo koji nas program i samo ce ti se kasti

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nema od toga nista.Evo upisite danasnji dan da od toga nema nista.Kako znam,ne bih da objasnjavam i ulazim u objasnjavanje i rasprave ali Hrana ce biti mnogo skupa u narednom periodu.To sto muljatori vrebaju u mutnom bice ko se upecao, upecao se.Zitarica jako fali u svetu i falice sve vise i vise.A da ne izlazim iz okvira teme Psenica je Strateski proizvod svake normalne drzave
Ево мислило се да неће бити споразум продужен, понадали се скоку цена,кад оно пад и само пад свега нашег...има бре да нас нема на крају фискалне године, бар нас већине, који смо пукли на хиљаде евра услед овог стемоглавог пада цена, док је све друго поскупело и нико не помишља да врати цене назад....
 
Ево мислило се да неће бити споразум продужен, понадали се скоку цена,кад оно пад и само пад свега нашег...има бре да нас нема на крају фискалне године, бар нас већине, који смо пукли на хиљаде евра услед овог стемоглавог пада цена, док је све друго поскупело и нико не помишља да врати цене назад....
Pa svi se hvataju za ukrajinu a njeni su prelazni viskovi bili samo zato sto se spremala za rat pa tako kad ti viskovi nestanu uskoro nestace i ukrajine,gladan narod i gladan vojnik su osudjeni na propast.Prava pozadina je kao i sa naftom,da se Rusija sto vise oslabi jer jedina ima ogromne kolicine nafte,gasa,djubriva,psenice i zitarica i zato se i rusi cena,to je prava pozadina svega,da sto manje zarade i da ode za bagatelnu cenu,pa tako i svi ostali ispastaju sa tim rusenjem cena al na svoju stetu.Ali plan propada posto se geopoliticke stvari menjaju na gore uskoro pa ce se hrana placati suvim zlatom,uskoro,treba je samo imati i sacuvati.Papirom se moze samo guzica obrisati ali roba je uvek opipljiva i trazena stvar pogotovo u vremenima koja dolaze.Psenicu i kukuruz su pokupovali od nas Italijani skoro sve,evo i sad kupuju ide sve u 16,nepitaju dal je toksin ili ne,kod njih je pre mesec dana bila teska susa a sada poplave.Tako da trzista ima jako puno a papira jos vise ali robe nece biti nikad dosta jer je ogromna potraznja
 
Nazad
Vrh