Cena pšenice rod 2021

Danas dobio ponudu od Stočar Ub da je od sutra pšenica 20 din, a ko je predao pre 14.07. onda je stara cena 22 din. Opet kažem ostavio sam da čekam. Od polovine avgusta ću početi da razmišljam o ceni i prodaji. Ipak mislim da će od tada cena početi da raste. A ako nastavi ovakvo vreme (suša) cena ima samo da skače.
 
Kukuruza nece biti, to je sad i definitivno. Na zalost cena kukuruza ce se verovatno u najboljem slucaju zadrzati na ovom nivou, ali najverovatnije ce ici dole. Kukuruz ce svuda roditi, rekordno, osim kod nas.
Zasto je ovo bitno, pa zbog psenice. Naprosto nece imati ko da pogura cenu mnogo vise nego sto je sad, osim u jednom slucaju, a to je da Covid napravi novi svedski haos pa da pogura cene. Bojim se da ce vecina psenice otici po ovoj ceni.
 
Otice kako meni deluje od danasnjih kontakata za izvoz i po losijoj ceni. Razlog je jednostavan. Skuplji smo od trzista na koja izvozimo. Prolazi jako malo robe napolje, prinosi su odlicni. Barze se tovare samo sto je dogovoreno ranije. Sadasnja nasa cena i cena sto ino kupac moze da plati se razlikuju 5-10eura/tona.
 
Kukuruz je prosle god terminski potpisivan na 14din, ispravite me ako gresim.....
14,9 su mi nudili u zetvi sa obrazlozenjem kako je to extra dobra cena, i nece ici gore.
Pa je kukuruz ipak dogurao cak do 28! Mada 99% ljudi koje znam je prodalo kada je cena bila tu oko 20din.
Zasto nemoze da bude isto i sa psenicom.....?
Ko moze da ceka neka saceka, sutra je 15 jul datum da otimacina krece. A ima kome da se otima, puno ljudi je rep.materijal uzelo na potpis.
Kao i svake godine, ista prica!
A kada smo kod cene u okruzenju i uvoza, isto tako u okruzenju ima i jeftinijeg djubriva, pa nedaju da se uveze. Normalno treba da se kupuje njihovo djubrivo po astronomskim cenama.....
Banda pokvarena!
 
Ja se ipak nadam da će cena pšenice za jedno mesec dana da krene da raste. Ali takođe mislim da više od 25 neće ići.
 
Cena pšenice na berzi je trenutno stabilna. Čak je viša nego što je bila u aprilu kada sam staru naplatio po 22 dinara.
Cena kukuruza je u padu, ali je i dalje daleko iznad cene koja je bila u jesen 2020 godine.
 
Nazad
Vrh