Cena pšenice rod 2021

Nisi u pravu ali ok. Kvalitetna psenica ide i po jacim cenama od 21.5, stocna imas ponude na 19.8-20din koliko ti volja.
Ispod save i dunava koliko odvaja ljudi psenicu po kvalitetu i koji su parametri za 1 klasu.
Hektolitar
Protein
Sta se gleda jos gluten sedimentacija skrob sve je to lov u mutnom

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
LG anapurna prosle godine.
282c8cde0981e91d099920776c52e3fa.jpg
b9904776e24247b20ea14dfa40293e62.jpg


Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Ove godine protein oko 12,5.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
anapurna: ova godina
HLT(kg/Hl) 80.80
proteini(%) 13.80
gluten(%) 29.90

prosla godina
HLT(kg/Hl) 79.10
proteini(%) 16.80
gluten(%) 35.90
sasvim solidna sorta
 
Poslednja izmena:
Ok Anapurna je u redu. Avenue nijedan uzorak mi nije prosao u ljudsku ishranu sve u mesaonu.
 
Krenula je cena malo na gore,prosll mesetarenje za agro rok

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Jesu rezerve izašle sa 23,50 sa PDV - ali proteni preko 11,5 HL preko 76, primese do 2% vlaga do 13%
 
To meni nije ništa jasno. Jeste da svi mi koji smo predali u silos svoju pšenicu imamo prilikom predaje papir o tome kakva je pšenica. I ako zadovoljavamo kriterijum koje su RR dale onda će oni da kupe našu pšenicu. Međutim svu pšenicu koja se na silosima predavala išla je u jedan koš-silos, nigde je nisu odvajali po nekom kvalitetu. Drugo treba da se dostavi neki sertifikat o analizi pšeniece od akreditovane kuće. Samo neka mi neko objasni šta će on da sertifikuje i analizira kad je moja pšenica pomešana sa ne znam ni ja sa kojom. A znam da se ta analiza plaća po predatoj toni pšenice. Ovo je stvarno budalaština.
 
Kod nas toga nema.Sve se kipuje u isti koš.Rade analizu proteina, pohvalili su Anapurnu koju sam imao ali je cena ista za sve.Deo sam prodao, raskvitao arende a ostatak neka stoji do zime, proleća naredne godine ili dok nešto ne iskrsne pa budu trebale pare.
 
I bolje ovako se samo stvarala guzva na silosu. Stanes na vagu uzorkuju te dobijes cedulju u koju celiju ide i na koji kos ides. Onda naravano ono zrno sto je u kosu cekas da izvuce(jer niste ista celija) pa onda tek kipujes i tako onaj iza tebe ceka da odvuce tvoje...
 
Baš me interesuje koliko ljudi ima da će zadovoljiti ovaj njihov kriterijum. Oni koji ga i ispunjavaju možda su već i dali ili će čekati neku drugu cenu. Kažem nije mi jasno ovakvo uslovljavanje za nas koji smo predali na silos. Da je moja pšenica kod mene kući pa ok. Ali ovako kad je sva pomešana čemu to.
 
Odnesem hektolitar 80 nema bonifikacije sledecu turu hl72 skinu mi 4% do 76. Jedno na drugo kad se izmesa sva psenica je u SRBS sa hl 76. Ko je zaradio onih 4%.
 
Nazad
Vrh