Cena pšenice rod 2021

Sejali smo i bez vestaka pa je bilo roda i to ne tako loseg mogu vam reci. Sa ovim cenama NASE psenice i NJIHOVOG vestaka opet cemo....... Ionako posle ove suse slabo ce se hranljivih materija izneti sa njiva......
 
Ovde ceka bolje dane i cenu
30e1337fd104f18a4f923d69f97af8d0.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja prolestos uzeo na 20 litara pakovanje po 270 din lit.
Pa šta treba kod kuće da otvorimo poljoprivrednu apoteku i opet ne možemo kupiti da nam večno traje.
Dobro je Matić pitao za cenu pšenice-to ne znaju.Mudruju kako če nas zajebati.Ako od nas kupe po 21,onda zamislite pošto će prodati.
Dok je stočara biće šišanja.Nestankom stočara,nestaju fabrike stočne hrane.Onda će ratari zavisiti od izvoznog lobija koji ih neće maziti i paziti.Koliko će malih poljoprivrednika ovo pregurati ne znam ali nismo na dobrom putu.
 
У вези ове приче о скоку цене тотала: проверим јутрос овде код мене кад сам ишао по концентрат, а оно цене, у зависности од произвођача и паковања, од 765 до 880 динара за литар, па сам скокнуо до суседног места и продавнице где доста тога купујем и купио за "само" 650 динара за литру. Невероватан скок цене.
 
У вези ове приче о скоку цене тотала: проверим јутрос овде код мене кад сам ишао по концентрат, а оно цене, у зависности од произвођача и паковања, од 765 до 880 динара за литар, па сам скокнуо до суседног места и продавнице где доста тога купујем и купио за "само" 650 динара за литру. Невероватан скок цене.
Verovatno imaju neke zalihe.
u predhodni rod psenice? apsolutno ne,licno sam ove godine isao jecam u jecam(jedan deo u detelinu) jer sam imao haos od sirka...prosle godine ni jedan jedini sirak nije probio dok nisam skinuo jecam i pala kisa....ne vidim nacin kako on ide u ulaganje u psenicu
Mi smosejali na kukuruzište,pšenicu.Zbog sirka i zubače idemo totalom a total ćemo kupovati od ovog roda pšenice.
 
Nek me izvinu za total. Gruber spremim i 2-3 puta uradim. Nek svaki put ode 7 l dizela to ukupno dodje na nekih 20ak l sto je oko 3500-4000 dinara. Za te pre mozes kupiti 5-6 l totala. A ako bude sirka uzmem kletox za 1200 i oprskam. Izgorece kao licna.
 
Vracamo se starim obicajima. Ima da ugarimo ko besni.
Aj sto je taj total skup, al sto ne valja nista. Teba ga 5 l za jutro da bi nesto odradio, a ako samo malo zahladni onda je katastrofa.
 
Угарење је супер..... ал' само ако падне киша... што као да неће дуго. :(

Ал' заиста, ако се цене хемије задрже на овом нивоу, па и дизел да поскупљује, многи ће да размисле о угарењу.
 
Ja ne znam kako je kod vas sto se cene psenice tice, ali u KGu je pocela ozbiljna jebada sa cenom, resili su da sjebu pa to ti je...

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh