Cena pšenice rod 2021

Negde sam pročitao ko ima koliki prosečan prinos po ha. I iznanadio se da npr Rusi i Ameri imaju najmanji - Ameri oko 2,1 a Rusi 1,8 t/ha. Naravno francuska ima najveći i ide preko 9 t. Kao što je kod nas između 4 i 5 t. E sad me interesuje jel to znači da ovi VELIKI samo poseju i ne primenjuju ništa od djubriva i hemije pa kako ispadne? Jer imaju ogromne površine pa x taj prinos od 2 t onda to bude ogromna količina kojom posle diktiraju cenu na svetskom tržištu ili je nešto drugo. Izgleda da im pšenica služi samo za plodored posle nekoliko godina gde seju samo soju i kukuruz. Msl oni imaju i svoje semenske kuće i mehanizaciju i djubriva i hemiju, kao i gorivo po znatno manjim cenama od nas ili Evrope pa me čudi da imaju samo tako male prinose.

Prosecni prinos u Americi koliko vidim na prvi link koji izlazi na google za 2019 je bio 51.7 busel na akru
Ako pretvorimo busele (51.7) u kg to je nesto vise od 1500kg, a jedan akru je 0.4 ha
Znaci Ameri imaju neki prinos od 3.7t na hektaru a ne 2.1t
 
Procitajte do kraja
Pročitao.. Priča za malu decu.. Kakvo mleko, kakvo stočarstvo.. To su trebali da razmišljaju pre više desetina godina, sad kad nema 10 krava u jednom selu, mačku o rep, neće privući ljude da drže muzare ni sa šareno laži o državnoj zemlji za malo para..
Ja bi pre izabrao da ne radim ni jutro zemlje nego da opet držim krave.. Tata nek im drži krave za 20 i kusur dinara po litru mleka
 
Ni ja nikad nisam imao vise... ulaganja...
kako si sad imao nikad vise ulaganja? osnovno djubrenje je bilo prosla jesen cene su bile takve kakve jesu,an i kan na prolece su bili od oko 34an i 30din kan...psenica i jecam rodila svakom preko 30 a ima i nestvarnih rezultata....nama je ovde u subotici dve nedelje pakla skinulo bar 5m svega od jesenjih kultura....repica do 22m,jecam 42m,psenica za sada samo sam jednog cuo da ima 41m,nisam cuo da je neko vise imao(ovo sve po jutru pisem)....u vezi cene obecavaju sve i svasta,moj primer dao sam jecam liku,rekao da ne obracunam odmah jer ce ici gore cena(bila 21 kada sam odvukao),posle 2 nedelje obracuno cena pala za dinar i na kraju dobio 20din.....mogu da rade sta hoce....
 
ma to iz blica je pranje ko zna cijih para....licitacije i to davanje para za jutro ili hektar od 350-400 ili 500-600e je samo prica za siroke narodne mase...
 
Aaaa, u to verujem čak i tabloidima, da ima idiota da izlicitiraju jutro ili hektar za neshvatljive novce.. Nisam siguran ali mislim da inđija još uvek vodi sa 121om hiljadom po ha.. Nije ni pazova bolja, većinom su isti igrači u obe opštine
 
kako si sad imao nikad vise ulaganja? osnovno djubrenje je bilo prosla jesen cene su bile takve kakve jesu,an i kan na prolece su bili od oko 34an i 30din kan...psenica i jecam rodila svakom preko 30 a ima i nestvarnih rezultata....nama je ovde u subotici dve nedelje pakla skinulo bar 5m svega od jesenjih kultura....repica do 22m,jecam 42m,psenica za sada samo sam jednog cuo da ima 41m,nisam cuo da je neko vise imao(ovo sve po jutru pisem)....u vezi cene obecavaju sve i svasta,moj primer dao sam jecam liku,rekao da ne obracunam odmah jer ce ici gore cena(bila 21 kada sam odvukao),posle 2 nedelje obracuno cena pala za dinar i na kraju dobio 20din.....mogu da rade sta hoce....

Ne razumem pitanje.
Najvise se ulozio u psenicu, najvece inpute je dobio zito, vise nego pre ikad. A "rekordan" rod je - kako znamo kod nas, u nasoj okolini - izostao (doduse ni blizu toga nismo bili...).
 
15 jul je agro rok za razduzenje u robi,zato se cena obara,ne kazem da ce biti 30 dinara kg,ali nije realno ni 20 dinara

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Moj ulog po kj za psenicu na mojoj zemlji je bio 40.000din, sto je 2t prinosa, sve preko 2t mi je zarada (rodilo 5t, 3 tone je zarada). Kukuruzu sam dao otprilike isto toliko a pitanje dal cu dobiti ulog nazad, ne razumem kako to racunate ulog i profit na psenici ove godine, osim ako psenice sejete na arende.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
@Dulkaarpad
evo szupinski ti je odg na neki nacin na moje pitanje....cena vestaka za ovogodisnji rod psenice(prosla jesen i ovo prolece) se nije bas nesto menjao ako gledamo unazad koju godinu,ti kazes da nikad vise nisi ulozio...znaci samo da si bacao mozda i previse
 
Na jecmu pozitivan, takodje na psenici. Suncokret na nuli. Kukuruz i soja u debelom minusu. Sad svako neka nadje racunicu, a treba uloziti u novu proizvodnju, treba ziveti, a poljoprivreda jedini izvor prihoda.
 
Krenuli smo sa ovog posta:

"pa realno kada bi se prebrojali postovi,bar 80% od 7t/h pa navise rod psenice...bar 10 postova u kojima ljudi kazu da nikada nisu imali vise,pa cak i repice....jecam takodje rekordan po objavama"

Zato sam napisao da se vidi i "druga strana". Da je vestak sa cenom "tamo-vamo", dizel je najskuplji sad (a najvise se potrosi pri vrsidbi - pogotovo ako se ne ore pre setve psenice... a ko to radi jos...)... I no, cisto da se zna, da nismo svi te srece sa 3+, 4+ cak i 5+ tonama... pa nas "ne vade" jesenje kulture toliko koliko cemo "stradati" na prolecnim...
 
sada je ovo ispalo chat izmedju nas dvoje ali ako realno nisi dobacio kako si napisao bar do 3+tone psenice ili jecma u ovoj godini neznam sta da ti kazem...kukuruz vam je onda verovatno vec tanjiran ili nesto...ne vidim nacin da je mogao opstati ako su jesenje kulture toliko malo rodile...opet neznam da ljudi cekaju poslednji dan pred zetvu da idu po naftu u nekim vecim kolicinama....pogledaj postove u psenica 20-21 videces da sam u pravu za ovih 80%....inace farm komerc je opet danas spustio cenu na 21din,svaki dan druga cena
 
sada je ovo ispalo chat izmedju nas dvoje ali ako realno nisi dobacio kako si napisao bar do 3+tone psenice ili jecma u ovoj godini neznam sta da ti kazem...kukuruz vam je onda verovatno vec tanjiran ili nesto...ne vidim nacin da je mogao opstati ako su jesenje kulture toliko malo rodile...opet neznam da ljudi cekaju poslednji dan pred zetvu da idu po naftu u nekim vecim kolicinama....pogledaj postove u psenica 20-21 videces da sam u pravu za ovih 80%....inace farm komerc je opet danas spustio cenu na 21din,svaki dan druga cena

Ti ili si bezobrazan (sto stanes na muku ljudima iz ovog kraja), ili ne citas sta ja pisem, ili nesto trece, ali ako ne razumes da je nas kraj tako prosao, onda dzaba ja tebi "lajem" ovde...

Nismo mi sever Backe, tako i sa padavinama - znam da su "neki tamo" pametni, i da imaju bolju agrotehniku od nas... i to najvazniju... kisu...

Ali da ne idemo vise u off... cena se ne zna :D
 
citava ujdurma ovog dopisivanja je nastala oko toga sto si napisao da nikad vise nisi imao ulaganja u psenicu a evo jos uvek mi nisi naveo te cinjenice tj sta je to sto si toliko vise ulozio,naspram predhodnih godina....ako citas moje postove iz ove teme videces da mi kako kazes "pametni" sa severa Backe uopste nismo dobro prosli i da imamo prosecan rod ove godine,a to kukanje nad sudbinom mani me toga...33-34m jecma sam licno imao po jutru obecavao lako preko 40,za dve nedelje nestao
 
Nazad
Vrh