Cena pšenice rod 2012

Kod mene u zadruzi 22dinara.Dajte imena tih što plaćaju 26dinara i više pa da im kažem kad sutra odem.
 
U Beceju ima nekoliko zadruga.Neke rade iskljucivo sa mlinom Senta a neke rade sa manjim mlinovima,a ti manji da bi obezbedili psenicu za svoje potrebe i proizvodnju brasna moraju biti bolji po ceni od veelikih mlinova da bi dobili psenicu.Inace Senta je ove godine cini mi se prva izasla sa cenom od 22,68 din (sa 5%pdv) i malo poremetila cenu psenice jer kako sam cuo od odredjenih i upucenih ljudi, drzava je htela da izadje za robne rezerve sa cenom od 20 din.
 
Govorim o zadrugama kojima npr ja ponudim 10 t psenice koja stoji kod mene kuci i trazim da cujem sta mi nude,potom ja kazem sta ja hocu da dobijem i onda ako se nadjemo u ceni-saradjujemo,ako meni cena ne odgovara nudim drugima koji ce zadovoljiti moju cenu.Ogromna je prednost svog skladista.
 
Agrovet Melenci vlasnik Vidosav Mojsin- Plavsin 26 sa pdv-om. Poljomel Melenci vlasnik Jasna Kurucev ista cena.Agroglobe {stari silos } Melenci ista cena.
 
Cene od juce jedino kod nas u padu:sta:
[h=2]PREGLED CENA ŽITARICA[/h]
26.07.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a)
Presentation%2026.7..jpg
 
Nije, pala je malo na svim svetskim berzama. Oni ovo objavljuju dosta rano, oko 15-16 h, a u USA se trguje kasnije takodje.
Ovaj pad su neki objasnili sa taking profit, no videcemo.
 
Da na ova tri gore navedena otkupna mesta u Melencima psenicu placaju 26din. sa PDV-om.
 
[h=2]Komentar nedeljnog prometa roba na Produktnoj berzi u Novom Sadu[/h]
Žarko Galetin, direktor Produktne berze u Novom Sadu
PORTRET%20GALETIN.jpg

Promet robe na Produktnoj berzi od 23. jula do 27. jula 2012.g.
Novi Sad, 27. jul 2012.g.
Tokom protekle nedelje cene svih roba kojim se trgovalo na berzi u Novom Sadu su bile u velikom naletu. Cenovni rast je bio toliko očigledan i veliki da se tražnja na samom kraju nedelje jednostavno povukla sa tržišta, čime je vlasnicima robe jasno stavljeno do znanja da su granice cenovnog rasta prevazišle mogućnosti kupaca. Statistička slika trgovanja vrlo je slična onoj iz prethodne nedelje. Promet od 2.941 tone robe za 13,80% je manji od fizičkog obima prometa u prethodnoj nedelji, dok je finansijska vrednost prometa od 92.012.720,00 dinara za 2,04% veća nego što je bila vrednost prometa prethodne nedelje. Rast cena najznačijnijih roba iz sektora primarne poljoprivredne proizvodnje bio je veoma sinhronizovan i ujednačen. Cene pšenice, kukuruza i soje su na ovogodišnjem maksimumu. Soja već treću nedelju za redom ruši sopstvene cenovne rekorde. Nov apsolutni cenovni maksimum iznosi 77,76 din/kg ( 72,00 bez PDV). To je indeksirano u dolarsku vrednost 741 dolar za tonu. Ova cena je za čitavih 30% premašila do sada istorijski najveću cenu iz juna meseca 2009. godine, kada se ova roba na našem tržištu prodavala za 571 dolar po toni. Inače, prosečna cena trgovanja ove robe u protekloj nedelji iznosila je, 77,18 din/kg ( 71,46 bez PDV), što je cenovni rast u odnosu na cenu iz prethodne nedelje za 8,27%. Cena pšenice je porastu za 8,09%. Prošlonedeljno trgovanje je startovalo po ceni od 24,50 din/kg bez PDV da bi se krajem nedelje hlebno žito prodavalo po 26,00 din/kg. Prosečna cena trgovanja iznosila je 27,57 din/kg (25,53 bez PDV). Sam kraj nedelje protekao je u blagom smirivanju cene pšenice na svetskim berzama, što uz rast na našem tržištu, približava našu cenu sa cenama na međunarodnim tržištima. To bi ujedno mogao da bude i prvi signal smirivanja ovog tržišta kod nas. Pošto su međusobno uticale jedna na drugu, cene pšenice i kukruza su se praktično izjednačile. Kukuruz je protekle nedelje prodavan na novosadskoj berzi po prosečnoj ceni od 27,91 din/kg ( 25,84 bez PDV). To je za 7,89% veća cena nego prethodne nedelje. Maksimalna cena po kojoj je kukuruz prodavan istovetna je maksimalnoj ceni pšenice – 26,00 din/kg bez PDV. Procene oko novog roda kukuruza u svetu i kod nas i dalje su u fokusu svetske i domaće agrarne javnosti. Međunarodni fond za žita je smanjio prognozu svetskih prinosa u odnosu na prethodnu procenu za čak 53,7 miliona tona. Sa druge strane, padavine kod nas će tek neznatno popraviti stanje useva, tako da su izgledi oko tržišnih perspektiva ove robe sasvim dobri što bi moglo da dovede do novih cenovnih pikova. Sojina sačma se prodavala po prosečnoj ceni od 66,10 din/kg bez PDV, a stočni ječam po ceni od 24,00 din/kg bez PDV. PRODEX kao agregatni pokazatelj cenovnih dešavanja na organizovanom berzanskom tržištu u Novom Sadu, ponašao se shodno cenama roba koje taj indeks i formiraju. Na samom kraju nedelje ovaj indeks imao vrednost 260,89 indeksnih poena, što je za 10,28 indeksnih poena više u odnosu na prošli petak.
 
Nazad
Vrh