Cena malih prasića na tržištu

Ja sam pre par dana prodao 11 komada po 250 dinara za kg. Ali je prosek bio 27.7kg....
 
Prodana prasad juce po 310, 25,2 kg prosek. A dogovor je bio 320 na 23-4 kg, posto sam malo omasio skinuo sam 10 din. Za tov su otisli stalnom kupcu.
 
Koliko cujem kod nas u selu prodaju se po 400din/kg,mozda malo preterana cena ali verovatno opravdano spram cene hrane i povecane potraznje!
 
Ja sam skoro prodao 10komada možda su imali 10-11kg po 5500komad, samo vakcinisani od parazita. Jednostavno Im trebala prasad i to je to.
 
Биће скоро исто, купиће онај ко може/мора. Већина у маркет док има "на попусту". А ми остали да се мучимо са свињама, ако ништа друго барем нећемо бити гладни.
Овим темпом а боље да грешим идемо у '93 годину. Не због инфлације него недостатка робе.
 
Pa ko ce kupiti to? Koliko ce onda biti u mesarama ako bude ta cena zive vage
Onaj ko ima para,on ce kupiti.
Ko nema,kupus i 100 grama piletine.
U gradu se meso kupuje na grame.U zamrzivacu sladoled i zaledjene pogacice.

700 grama junetine,300 grama svinjetine,800 grama belog pileceg filea-1700 dinara jutros u u mesari.
 
ja prvu turu prodao sve po 300,a boga mi druga tura ne znam koja ce cena biti .Hrana u patentu ponovo otisla gore ,kaze mi radnik tamo da se strahuje od nestasice koncentrata.
 
Nazad
Vrh