Cena malih prasića na tržištu

Al kolko bi platio svinju od 100kg?
 
ja prvu turu prodao sve po 300,a boga mi druga tura ne znam koja ce cena biti .Hrana u patentu ponovo otisla gore ,kaze mi radnik tamo da se strahuje od nestasice koncentrata.
Nek idu na 400 dinara.
Nije samo patent poskupio.Svi dizu cene na nedeljnom nivou.
Nestasice ne moze da bude.Zitarica ima,zetva je za 2-3 meseca.
Moze samo kvalitet smesa da padne u nedostatku odredjenih komponenti.
Premiksi su druga prica.Verujem da njihov sastav je 99 uvozni,sem" nosaca" koji je kreda ili neka zitarica...
 
400 dinara i nema ih. Vlasnici pečenjara idu u druge opštine, češljaju selo po selo kako bi našli količine.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Drumovi će poželeti prasića,al prasića neće biti.

400-450 din,na jedno prase 3 kupca,uzeta dva jedno za uskrs drugo za mladog Nikolu jer ko zna dal će biti jedno 22kg jedno 25kg.Nikad skuplje,al neka jednom neko i zaradi na tim prasićima.400 din plaćeno i to sam morao da idem u Gružanski kraj.
 
Sto je najgore da imam sada tesko bi se prodalo_Ovde je gospodi sve skupo.Kada tako nemaju para onda idu u market pa kupe meso za 15-16k, nemaju za tovljenika.
 
Danas prodao drugar, prosek skoro 30kg, po 370
Stalan kupac u nasem kraju, ide u pecenjaru u Obrenovac, kod Nese mozda ga neko zna..

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ima nekoliko lokalnih manjih mesara, nadam se ako nebude bilo svinja da ce platiti za rostilj kolko treba. Hrana je sve moje sem premiksa, a i njega kad su 100 kila zamenim nekim jeftinisom 1% iz farmkomerca mislim po 120dinara, i malo im osolim 0,7% i jedu ok.
Kojoj se ceni nadaš svinja? Na ove cene hrane? 180 će biti Max
I ja sam platio 250dinara, prosek 24kg 15kom. Pa videcu kolko ce stici pre prvog maja valjda neku cenu tovljenika da uvatim.

Evo sad pristizu ti iz kraja januara ima i jos jedna tura slicna, a i cena 200~210, valjda ce biti i veca ::000::
 
Nema toliko gologlavih ko će ih kupiti po 500 dinara. U Žabalju na vašaru tražili 400 din/kg do 30kg.... A za male 8-10kg od 6-7000 za komad. Bio i jedan specijalac iz Bečeja što ima farmu krmača 8000 komad do 10kg. Uglavnom bilo je otprilike oko 150-170 komada raznih na vašaru. A kući su ljudi vratili više od 120 komada. Trgovina jako slaba....
 
Nazad
Vrh