Cena malih prasića na tržištu

Danas sam kupio jos 15 komada 20 kg prosek po 160 dinara.Ja sam sa prasicima zavrsio za ovu godinu,a koliko cujem vecina ljudi koji hoce da tove za leto su zavrsili sa kupovinom,bar ovi koje ja poznajem.
 
xsale je napisao(la):
Danas sam kupio jos 15 komada 20 kg prosek po 160 dinara.Ja sam sa prasicima zavrsio za ovu godinu,a koliko cujem vecina ljudi koji hoce da tove za leto su zavrsili sa kupovinom,bar ovi koje ja poznajem.
ima i toga jer se dosta kukuruza prodalo,moguce da ce potraznja prestati posle uskrsa...
 
Nikola.KV je napisao(la):
Nisi shvatio,nebitno... :ppozdrav:
Ne brini ti za mene,nasao sam prasad. Prekjuce je Jankovic napunio kamion u Obrvi i Katrzi na 140. Crnogorci dolazili i otisli,Milan Muka ih tovario po tvom kraju na 160. a mnogi Pozarevacku prasad spremaju za vaskrs...
 
Sto bi potraznja prestala ? maj ,jun kupuje se za tov trabalo bi da bude dobra cena :D
none 73 je napisao(la):
xsale je napisao(la):
Danas sam kupio jos 15 komada 20 kg prosek po 160 dinara.Ja sam sa prasicima zavrsio za ovu godinu,a koliko cujem vecina ljudi koji hoce da tove za leto su zavrsili sa kupovinom,bar ovi koje ja poznajem.
ima i toga jer se dosta kukuruza prodalo,moguce da ce potraznja prestati posle uskrsa...
 
Komsija nakupac se juce vratio prazan, isao je u nabavku na sever( Sombor i okolina), cena je u porastu jer prasadi nema, kaze ljudi traze 160 a on ovde ne moze da gura po 180, kaze ne uklapa se. Veci je problem kaze sto i to sto ima ne valja nista
 
level3 je napisao(la):
Komsija nakupac se juce vratio prazan, isao je u nabavku na sever( Sombor i okolina), cena je u porastu jer prasadi nema, kaze ljudi traze 160 a on ovde ne moze da gura po 180, kaze ne uklapa se. Veci je problem kaze sto i to sto ima ne valja nista
koji komsija Slobo ili Bane
 
@Ranko
Napunili,pitacu ih jos dokad ce narod davati po toj ceni.Neshvataju debili da time sto malo placaju skacu sebi u stomak.Narod ce da zatre krmace,prasadi nece biti,pa ce oni i pecenjare da zatvore.To je ciklus u kom moraju svi da se solidarisu,da bi imali neku perspektivu u poslu.
 
@nikola
tacno tako...
Meni je prosli put kupac stavio primedbu da mi prasici nisu lepi kao ranije...
Odgovorio sam mu: Koliko para toliko muzike...
Kad je roba jeftina onda se kalkulise sa ishranom rokovima i drugo.
NIJE SVE U CENI
Valjda smo nesto naucili od kineza :haha: :haha:
 
Doci ce oni opet,a pitanje je da li ce sta naci... Jankovic po selu placa 140 a u Cacku kaze treba mi 20 tak komada,placam 130 tako pravi cenu...

::sramota::
Post je spojen: [time]1301404070[/time]
_________________________________________________
Juce dolazio kamion iz Trebinja placali musku 1,7 evra za kg. Znaci 175 din ::novac:: :veseljak::
 
danas prodao 6 muskih prosek 33kg po 150 laksa isla 160 navalica opsta za prasad do uskrsa i preko 180din
 
Nazad
Vrh