Cena malih prasića na tržištu

kod nas jos prosle nedelje neki otkupljivali po 90 din
 
90 dinara pa bolje ih podeliti po komsiluku i svi zadovoljni i vole vas komsije:)ne bi ih dao po 90 ni da je hrana za dzabe...poz svima...
 
ma kakvi 90,kod nas se kreću od 150-180din.samo još svi čekaju lepše vreme,tako da retko ko kupuje ali marta će skočiti sigurno.neodrživa je i ova cena a kamoli 90,pa zar je neko normalan da poveruje u 90 a kamoli da proda po toj "ceni" :nono:
 
prosle god su bili 200 za uskrs valjda ce i ove ipak je sad mrtva sezona,tj.potraznja je dosta slaba...neznam videcemo al stvari stoje jako lose to je cinjenica...
 
jutros moj matori i komsija terali u macvanski prnjavor na pijacu,cale prodao 8kom za 16200,mereni su jutros kad smo ih tovarili 110kg,a komsini bili po 18kg prosek dao ih po 125,jedva su ih prodali i to su kupili sverceri
 
Tako vam je to kad kod nas vise vole da jedu trulo meso iz uvoza lakse ga svare.
 
U Toponici na pijaci juce su prasici bili 100 i 110 din za kilogram. Da Bog sacuva! Ne znam sta je ovo i cemu to vodi. Imam zapisano od pre 8 god u ovo vreme sam prasice prodavao po 180 din, samo ne secam se koje su bile cene nafte, koncetrata itd. Ovakva situacija je neodrziva dal' neko misli o selu i uopste o drzavi.
 
francuz je napisao(la):
2 domacina, prvi uzeo 37,34,31kg ;drugi 24,24,26kg, a cikica jedan uzeo 1 zensko 30kg da dotovi do Djurdjev dana, ovom sto je uzeo lakse treba a teram jedno zensko 37-8 kg za prolece da kolje.

Muskih preko 20 kg vise nemam, cekam da se "naprave" ovi odvojeni...
Prodaja krece za drzanje po 1-2 kom... videcemo...

Hvala svima​
Evo slicica tih domacina, 4 gazde pravila 1 obor zajedno....
vy1p51.jpg

3x7a9.jpg


Post je spojen: [time]1297100491[/time]
_________________________________________________
Mislim, niju slike domacina vec njihovog obora.
 
Nazad
Vrh