Cena malih prasića na tržištu

grujce pogledaj temu zasto radim poljoprivredu
Post je spojen: [time]1295274950[/time]
_________________________________________________
Zašto se bavite poljoprivredom ? « 1 2 ... 8 9 »
tarana
Post je spojen: [time]1295300216[/time]
_________________________________________________
Poljoprivreda
Diskusije vezane uopsteno za poljoprivredu
Urednici: šandor, Matić
 
tomieh je napisao(la):
15.3 trebam 30 prascica po 20kg (-1+ KG), placam 150din/kg, redovan kupac!

Kako mislis redovan kupac?
Kupovaces svakog 15.03. po 30 komada.

Svi tovljaci kupuju tad,tako da ne verujem bas da ce biti ta cena.
 
tomieh je napisao(la):
crni gruja je napisao(la):
Svi tovljaci kupuju tad,tako da ne verujem bas da ce biti ta cena.
tada .. svi traze a cena je najaca a za 150 trenutna
onda prodaji kao sto svi i sad prodaju za 130
momak sta sad ti prognoziras cenu da ce u martu biti 150 din i ti si ponudio kao super cenu nemoj da me nerviras jer sam i onako iznerviran od ovih prekupaca pa jos i mi medjusobno da se prepiremo .. mlad predpostavljam posto nisi stavio god.proizvodnje da bi nam solio pamet i kao mi sada hocemo da damo jeftinije..ne staj mi na muku :sta: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
crni gruja je napisao(la):
tomieh je napisao(la):
crni gruja je napisao(la):
Svi tovljaci kupuju tad,tako da ne verujem bas da ce biti ta cena.
tada .. svi traze a cena je najaca a za 150 trenutna
onda prodaji kao sto svi i sad prodaju za 130
momak sta sad ti prognoziras cenu da ce u martu biti 150 din i ti si ponudio kao super cenu nemoj da me nerviras jer sam i onako iznerviran od ovih prekupaca pa jos i mi medjusobno da se prepiremo .. mlad predpostavljam posto nisi stavio god.proizvodnje da bi nam solio pamet i kao mi sada hocemo da damo jeftinije..ne staj mi na muku :sta: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

ma nezelim se svadat, to ninajmanje, ja ti zelim vjeruj mi sve najbolje, ja kazem koliku ja mogu ponudit cijenu, jer neisplati mi se dat 2eura za kg + prijevoz do hercegovine minus zesci, cilj je pronaci da odgovara i meni i onom skim poslujem,ja 1,5 euro mogu dat po kili da bi na bocu probo da me prascici u stali izidu 5KM=priblizno 2,6€ a boze moj ja nikom nisam reko sto ti je cjena tolika,ovlika dok nisu na mene skocili :)
 
crni gruja je napisao(la):
1,5 euro mogu dat po kili
da ali na prosek na 28-30 kg sada trenutno... nego ti najbolje da kupis krmacu das 400-450eura i molis se bogu sta ce da bude i tada ce tebe da kosta 1.1 eura po sadanjim cenama koncentrata
na 20 kg neces naci nigde veruj mi 20 kg su skuplja nego li prosek od 28-30 kg... :D :ppozdrav:
U pravu si Grujo
Neka kupi krmacu pa neka pravi prasad kakva voli i po svojoj volji...
 
@ crni gruja
Grujane u nedelju kod nas na pijaci nakupac prodavao prasice 180,00 din kg. Ljudi kupovali za cetvrtak za slavu. Bio je jedini koji je imao prasice za prodaju. Ako sam pomogao drago mi je. :ppozdrav: :cao:
 
I ja prodao jedno 27 kg po 180 i pre par dana 11 isto po 180 ne dam jeftinije ali tesko ide krcmim 20kom od Bozica .
 
Nazad
Vrh