Cena malih prasića na tržištu

Mogao sam da izvucem i 500 od jednog pecenjara ali nisam hteo da zajebem ovog coveka jer mi vise treba,kad prodje Djurdjevdan ce da ode u qrac

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Kod mene danas dolazi kupac po prasice, cenim da će biti 28kg prosek. Cena je 500 dinara.
Stvarno ne znam zašto dajete tako male prasice po tako maloj ceni

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Radiš za svoj novac, tvoji prasici su skoro džabe otišli. Ja sam samo jednom prodao prasice ispod 25kg proseka. Kada sam počeo i nisam znao da tempiram kilažu. Dogovorim se sa kupcem kada će biti utovar i to je to.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Вагнеш прасад кад их одбијеш са 28-31 дана око 8 кг просек, рачунај 25-27 кг стартера и гровера укупно. Кад ово поједу онда су на ~23 просека. Ту може да буде 5-10 кг разлике између прасади. За просек ближе 30 кг треба и више од наведене количине стартера и гровера. Већ сам писао гледам да прасад продам 60 дана од прашења и знам колико пара ћу уложити у њих.
 
Јеби га, радиш а не знаш проценити колико дана и хране ће појести. Свака част ко избије више пара али колико је таквих на форуму писало а угасило производњу. Треба бити реалан а не гледати колико пара можеш добити зато што су негде 500-600 динара прасад.
 
Ne računam uopšte ništa oko prasica i krmača, mama ih hrani, leči i kastrira. Ja pravim hranu, održavam objeke i prodajem.
Ako mi cena nije dovoljno dobra, tovim ih.
Proizvodnju bih ugasio u slučaju da nemam profit da prodajem prasice i tovljenike, kao što je i smanjen obim tova. Sa 550 komada godišnje na 150
Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ja kad odvojim prasice stavim ih sve zajedno oko dve nedelje u veci objekat i posle ih isklasiram u dve grupe manje i vece tako da manje forsiram a vece malo pod rucnu i onda kako ovi manji stizu vracam ih nazad dok svi ne budu priblizne tezine i onda ih rokam da nabiju prosek 28-30 kg i tovarim sve od jednom,izbegavam da prodajem na komad i da imam problema sa svakom budalom,te ovaj hoce tad i tad pa da bude tolko kila te ovom veliko onom malo....jedino ispostujem par njih sa kojima imam posla i rodbinu

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Mogao sam da izvucem i 500 od jednog pecenjara ali nisam hteo da zajebem ovog coveka jer mi vise treba,kad prodje Djurdjevdan ce da ode u qrac

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Ma neće,ne verujem ovo malo što su sada pristigli za Uskrs i što će za Đurđevdan to će se poklati,a trebaće i za dalji tov 3-4 pa 3-4.Realno je 450-470 din/kg a toliko će i da bude
Eto meni se danas jedna krmača oprasila 22 kom.samo polovina da ostane biću zadovoljan
 
Кад почну да отпадају прасад, да ли су витални на рођењу? Имам и ја једну са 20 прасади то је борба. Потражи nuclospray yoghurt дохрана за једнодневну прасад и полако. Штета изгубити пола легла а можеш извући барем 15-16 комада.
 
Ja sam mojih 10kom dao na 500 din najlakse bilo 22kg a najvece 29, kod kuce mereni i naplaceni. Potraznja je da se moglo prodati bar jos 10 al nema. I zanimljivo je da niko ali niko nije komentarisao cenu, ni dinara da proba da obori.
 
Je l' ja imam neku pogrešnu računicu pa ih prodajem što teže po što većoj ceni ili vi gledate da ih što manje hranite pa prodajete lake prasice po ceni težih?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Auuu jbt, pa ja pred sam pocetak posta prodao prasice(od 20kg do 25kg) po 5700 po komadu. I to jedva, niko nije hteo da kupi.
Izgleda da je Macva puna prasaca, pa nema dobre cene :D
 
Kod nas ima izgleda prasica dosta.
Nisam nikoga pitao na pijaci posto su bili ali cisto sumnjam da mogu i po 450 a kamo li po 500.
Kad vidim kako neko lako proda po masnoj ceni ja se pitam koji je kod nas k...?
I ja gledam isto da budu sto tezi pa da se onda prodaju, do 30kg ali kod nas prave razliku izmedju prasica od 17-18 kg i izmedju ovih od 28-30kg.
Uvek me ucenjuju sa cenom zbog toga jer ima da kupi po istoj ceni prase od 18kg a ovo kod mene skoro nazime, jer slepcima trebaju pare i on bi ga dao i jos jeftinije samo da dobije kes odmah, prodavnica i ispijanje piva ne moze da ceka!!!
I da, pecenjare najvise cveljaju sa cenom, zato mislim da imamo prasica dosta.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Opraseni 20februara...5dan ustrojeni...bice oko prve nedelje maja gotovi
aYMueUI.jpg
 
Kod nas ima izgleda prasica dosta.
Nisam nikoga pitao na pijaci posto su bili ali cisto sumnjam da mogu i po 450 a kamo li po 500.
Kad vidim kako neko lako proda po masnoj ceni ja se pitam koji je kod nas k...?
I ja gledam isto da budu sto tezi pa da se onda prodaju, do 30kg ali kod nas prave razliku izmedju prasica od 17-18 kg i izmedju ovih od 28-30kg.
Uvek me ucenjuju sa cenom zbog toga jer ima da kupi po istoj ceni prase od 18kg a ovo kod mene skoro nazime, jer slepcima trebaju pare i on bi ga dao i jos jeftinije samo da dobije kes odmah, prodavnica i ispijanje piva ne moze da ceka!!!
I da, pecenjare najvise cveljaju sa cenom, zato mislim da imamo prasica dosta.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Kod mene pecenjari traze vece prasice, od 30 kg pa na gore uzimaju i nazimce, jedan drug prodao po 45 kg prosek po 380 din
 
Takve najviše vole jer se tu ubija cena,a kad ga iseče ma to nije imalo ni 25kg :D

Inače na malo kod nas ide i do 650,sreo danas pečenjara kg pečenja 3k za uskrs i kaže nema robe za sve plaća i po 550,a u prikolici kao da je negde krao jedno malo,jedno veliko,jedno belo drugo šareno :D
 
Nazad
Vrh