Cena malih prasića na tržištu

U supermarketima se radi sa nulom ili gubitkom na mesu i slicnom, jer nije tu zarada. Tako se privlace kupci, a zarada je na raznim sitnicama koje ces kupiti usput kad si vec tu.

A sto se tice cene i nestasice vec vidjeno - oscilacije su izgleda normalne.
Prvo bude skupo, svi ulete da gaje, svaka kuca ima krmace. Onda zbog vece ponude cene padnu, to je cini mi se zadnji put pocelo pre 2 god. Cene budu niske neko vreme, mnogima se ne isplati ili nece da se cimaju zbog male zarade. Jos je korona ubrzala taj proces, mnogo se bilo smanjilo broj slava, proslava itd itd. I tako mnogi prekinu, ponude nema, cene idu gore, sad smo u toj fazi. Za god dve svi ce opet zapatiti i opet ce cena pasti drasticno, i tako u krug.
 
Ко је прекинуо са кравама није више обновио које прекинуо зечеве није обновио које прекинуо крмаче и свиње неће ОБНОВИТИ никад више ту производњу Одеш у фабрику баталиш пољопривреду и мирна бачка
 
Ja sam presekao za vreme korone i sad mogu da budu i 1000 din ne bih se ponovo upuštao bez napismene garancije koja je minimalna otkupna cena.Pa lepo na papir i znaš gde si u celoj priči.Ovako gledaj dal je post,dal drugi imaju i tako u krug.

Ovo će da prežive samo oni koji imaju veliki obrt.
 
Mamu mu j.. kako sad nemam ovo sto je skupo ? Pa zato i jes skupo sto nemas .
Kazem , gledaj budala , samo nicu kockarnice , kladionice ,.. , e tolko nisam lud da kockam .
A ovaj odozgo kaze , sad cemo da vidimo dal neces da kockas..
 
Ja sam presekao za vreme korone i sad mogu da budu i 1000 din ne bih se ponovo upuštao bez napismene garancije koja je minimalna otkupna cena.Pa lepo na papir i znaš gde si u celoj priči.Ovako gledaj dal je post,dal drugi imaju i tako u krug.

Ovo će da prežive samo oni koji imaju veliki obrt.
Ja sam takodje bio na ivici da prekinem u koroni i nakon korone kod nas tovljenici tada bili 140 dinara ,,prasici 230 ali niko ih nece ,ja se lepo iznervirao ogradio 6 hektara hrastove sume i vocnjaka i ispustim 15 tovljenika i 40 prasadi tamo zajedno sa krmacama ,nekako sam preziveo :D,e sad interesuje me imam prasice treba da ih odvojim od krmaca 20. aprila ,da li je mnogo da ih cenim 7000?
 
Pa ako je prosek 14-15 kg i ako su dobra roba nije puno... Samo je problem sto nikome neće trebati jel dok oni dodju za ražanj procice djurdjevdan i posle toga je završeno sa klanjem...jedino ako se nađe neki tovljac da uzme za tov.
 
Tako su i ratari hteli kukuruz na 50.Pa i na 60 din...
Al prc,sad je 25 do kraja godine.
Ne isti previse.Da ne bude 300 iz uvoza...
Neće biti 300 ma nek jebe rak raka,do Đurđevdana sigurno će biti ova sadašnja cena,a posle 450-470(moja skromna procena)
A uvek je tako bilo skupa hrana-jeftina stoka i obrnuto ;)
A u svakom slučaju malo ćemo se proslaviti,ko je ostavio nešto od krmača
 
Можда и могло али и овако је добро. У среду иде још једна групица за тов ту ће просек бити 23-24 кг. На комад могу у црвенку за 550 динара али овако иду сви од једном.
 
Ja dovorio na 450 oko 30kg treba da tovarim sutra,prekosutra

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
То је добра цена за ту килажу. Ограничен сам простором тако да гледам што пре да их избацим. Израчунаћу за који дан колико су појели кг хране по прасету и колико кошта. Али могу да напишем давно није било овако добро.
 
Nazad
Vrh