Cena malih prasića na tržištu

Pa da ali kad su bili 180-200 niko se nije bunio ...nego sada skupo a svinjci prazni.
Ne razumem ljude sto žive na selu. Ima sve a neće da sebi obezbedi.
 
Један ми је отказао пар прасића, овде су стигли до 500-550 динара/кг на један или два комада. Осети се паника као што су већ писали шта ће бити на зиму ако сад не буде робе за тов.
Дошло на наплату масовно клање крмача. То што живе на селу више ништа не значи, кад ни живине нема/нису у стању да запате. А то је од свих животиња најлакше одржавати. Једном речју пропаст, али не за оне који нису прекидали континуитет производње.
 
Jbg, mi voćari, bar ovde oko BG, slabo to gajimo...
Ja sam '70. i ne pamtim životinje u dvorištu...
U Zaklopači ne znam dal ima neka krava, konj da ne pričam. Svinja i prasića verovatno ima, ali to je smešan broj (u mom komšiluku niko nema čak ni kokoške. Sve se kupuje, kao u gradu. Povrće, meso, sve sem voća. Tako se neka navika napravila.
Imamo ljude koji preprodaju (čitaj kupuju na veliko, pa kolju, peku) prasiće i kod njih se većinom naručuje i to pečeno. Sada su 500 za 30+kg, a 550 ispod 30kg. Naplati klanje, pregled, pečenje i donese ti u kutiji. Većina ljudi ovde tako kupuje. Za praznike, rođendane.
Za zimu se takođe sve ređe kupuju svinje i kolju, uglavnom se meso kupuje, francuska obrada u najboljem slučaju. Jbg...
 
nadam se da cu vec i ja ubosti napokon cenu

imam oko 20kom na prodaju,stizu u maju sa kilazom....ne forsiram ih,skup koncentrat u pm
 
opraseni 20tog februara i 3 marta---imaju vremena...oko10 nedelje starosti ce biti gotovi,znali su biti i za nepunih 8

a i prasici su od prvopraskinja
 
Tako su i ratari hteli kukuruz na 50.Pa i na 60 din...
Al prc,sad je 25 do kraja godine.
Ne isti previse.Da ne bude 300 iz uvoza...
Ne može uvoz sve da zadovolji.

Lokalni pećenjari špartaju svaki dan,al prošlo je vreme kad u svakom drugom dvorištu mogli da tovare.

A skupo im i gorivo da se vozaju.

Iskreno ko je bio uporan i nek je dočekao ovo cenu.Bila trgovina za 600din kaže čovek nije ih ni gledao samo daj tovari,sad više nema ni mršavih,krvih,prljavih,klempavih,uvrnutih repića i ostalog.U **greška bi poljubili svako prase :D
 
Dis taze, DOMAĆA , očišćena, pregledana prasetina 750 din. kg. Nije mi jasno, kako im se isplati, kada se naš seljak ne uklapa ni u 800 din?
 
Sasa015 pa da ti ce da ides u Dansku da uvezes prase za slavu i Bozic

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Po meni realna cena prasića bi trebalo cele godine da bude oko 500 dinara.

@YT1RDI Prasići iz Lidla su ekstra, sveži i mladi. I nije malo 7kg, odeš sa ženom i kupiš 14kg, dovoljno.
Ili ako je malo, vratiš se opet od kola.
Problem je što su to sve komadi od 1 do 3kg u moraš ih peći u rerni (ako nemaš furunu), ne može na ražanj.
 
Poslednja izmena:
Za te pare nema sanse da bude nesto sveze jer Mitros sad placa prasice 450 din gde bi oni migli da nabave da se uklope u tu cenu

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Kod Lidla je prasetina vrhunski sveža.
Ima trag kompletan, trenutak klanja, trenutak pakovanja, hladan lanac - sve.
Znači, govorim iz prve ruke, 100% tačno.
E sada, kako im se isplati, ne znam.

Samo još jedna stvar, Lidl akcije pravi 90 dana pre nego što krenu. Mislim na standardne akcije, one što idu četvrtkom i ponedeljkom valjda. 90 dana. Dobavljač takođe to zna.

Jedan primer. Povuče ti svu jebuku što imaš (100 vagona recimo) po dobroj ceni. Sve vrlo korektno. Onda te "zamoli da mu prodaš 10 vagona po mnogo nižoj ceni. Ti pristaneš, oni se dodatno odreknu marže i voila - eto ti akcije jabuke u nekom momentu po nerazumno niskoj ceni! I onda mi kažemo - kako im se isplati da prodaju dobru jabuku po 50, na kvantašu je 80!? Eto kako.
 
Za te pare nema sanse da bude nesto sveze jer Mitros sad placa prasice 450 din gde bi oni migli da nabave da se uklope u tu cenu
И ја сам тако мислио али кад год сам код њих узео јагњетину и прасетину било је свеже и са ознаком "чуваркућа" (купујем домаће). То је иначе удица на коју се ја не пецам (то ми професија). Народ купи то на акцији па онда пуни колица другом робом и због тога се продавац не одриче само марже него иде и испод цене (укупно гледано, исплати му се). Код њих улазим без колица и идем на циљану куповину али то је у нашем народу реткост, нарочито кад им банкари увале картице па ко овце на солило.
 
Kod Lidla je prasetina vrhunski sveža.
Ima trag kompletan, trenutak klanja, trenutak pakovanja, hladan lanac - sve.
Znači, govorim iz prve ruke, 100% tačno.
E sada, kako im se isplati, ne znam.

Samo još jedna stvar, Lidl akcije pravi 90 dana pre nego što krenu. Mislim na standardne akcije, one što idu četvrtkom i ponedeljkom valjda. 90 dana. Dobavljač takođe to zna.

Jedan primer. Povuče ti svu jebuku što imaš (100 vagona recimo) po dobroj ceni. Sve vrlo korektno. Onda te "zamoli da mu prodaš 10 vagona po mnogo nižoj ceni. Ti pristaneš, oni se dodatno odreknu marže i voila - eto ti akcije jabuke u nekom momentu po nerazumno niskoj ceni! I onda mi kažemo - kako im se isplati da prodaju dobru jabuku po 50, na kvantašu je 80!? Eto kako.
Piletinu im pakuju oni iz Jagodine,a svinjetinu?
 
Nazad
Vrh