Cena malih prasića na tržištu

Vole velike zato sto manje otpada

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Kome servira nazime od 45 kg?
Kod nas verujte od 30kg samo mozes prodati ako u istom leglu ima bar 60-70% sitnijih pa oni prolete sa njima kao kolateralna steta, niko ih nece.
Ovi sto kupuju po jedno za slavu, bozic, uskrs, racunaju, skupo...
Sto seljak rekao samo da ucenjuju mucne seljake a kad sarvira na ovalu ko provali po parcetu da li je 25 ili 30kg nek me pljune.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@deks prodaju pecenje na kilo i kao sto si sam napisao na parcetu ne pise koliko je prase imalo kila

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Kome servira nazime od 45 kg?
Kod nas verujte od 30kg samo mozes prodati ako u istom leglu ima bar 60-70% sitnijih pa oni prolete sa njima kao kolateralna steta, niko ih nece.
Ovi sto kupuju po jedno za slavu, bozic, uskrs, racunaju, skupo...
Sto seljak rekao samo da ucenjuju mucne seljake a kad sarvira na ovalu ko provali po parcetu da li je 25 ili 30kg nek me pljune.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Ovi što rade i za svadbe mogu sve da provuku i oni gadjaju baš te velike kilaže jer tu ubiju cenu maksimalno,a prodaje se pakovano kao da je 25 :D I oni su najgori za trgovinu,kad krene da se prenemaže i uzdiše kao da je video žirafu,a ne prase od 40kg.

Al i njima se smanjuje teren jer je sve manje malih koji izbace turu dve godišnje,sad moraju i oni kod ovih ozbiljnih da idu,pa plaćaju i ne pitaju.
 
Кад почну да отпадају прасад, да ли су витални на рођењу? Имам и ја једну са 20 прасади то је борба. Потражи nuclospray yoghurt дохрана за једнодневну прасад и полако. Штета изгубити пола легла а можеш извући барем 15-16 комада.
Imam ja dopunsko mleko(u prahu) baš za prasad,neki Francuski (25 kg džak,čini mi se porcilak ili tako nešto)a posle dva dana još ih ima 17 kom
 
Kod nas su cijene sad trenutno 9-10KM. Ja imam sad za prodati par komada ali stvarno su cijene naduvane. Realno sve preko 8 KM u vrijeme praznika je previse. Ne valja ni kad su 3 KM ali ovo je bas pretjeralo. Prosjecna porodica u gradu treba sad da da 300KM samo za prase ako hoce za Vaskrs da ima pecenje.
 
Al ne mora da jede pecenje, moze npr.krompir,al jbg i on poskupio. U stvari nista to nije za proizvodjaca poskupelo, jer isto tako su se povecali rashodi u proizvodnji. Ko ne veruje moze slobodno da uzme i proizvodi,al nece, svi hoce odrade 8h kod kineza i posle cita novine. Al onda mora da kupi od glavice luka do parceta mesa, i kad dodje da kupi kod onog sto je proizveo,onog sto cesto radi i po 18 sati dnevno, na suncu,kisi,vetru,gradu i ostalom, onda mu skupo.
 
Не вреди више то спомињати у било којој теми. Ово што нас је остало у било којој грани пољопривреде то је што је. Може бити само мање. Ко мисли на себе неће ићи по храну на акцијама.
 
Uzeli danas dva komada po 25kg za tov, cena 480din.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh