Cena malih prasića na tržištu

Bilo kako bilo, ja sam jedno leglo od 10 komada uspeo nekako da proturim po 180 din/kg.
Prosek kilaže je bio 20 kg.
I više nemam želje za egzebicijama te vrste. Mnogo je povoljnije prodavati kukuruz po 20 din/kg.
 
evo direktno iz Kraljeva.. ljudi najebali smo jutros u 2.05h sada mi je tek dosla struja ..,pojedini delovi grada nemaju vodu pukla cev kod zgrade (kifla).. trenutno dvoje mrtvih na Grdickoj kosi ,,dimljaka nema skoro svaka kuca.. izlozi izlomljeni ..suta unaokolo polupanih auta a moja brvnara iz 1860.god ljuljala se ko na ringispilu ali nema vece stete osim dimljaka .. brvnara ..nisam verovao kako se upreda ..ali izdrzala 7 stepeni potresaima kuca u kojima se ne moze ziveti strasno jeza da te uhvati... zivotinje se ne cuju uopste ko da nisu zive ...obisao sam ih ,, zive i zdrave ali se uopste ne cuju ocekuje se jos dva tri potresa .. ljudi nije mi sve jedno ... jos se nekontrolisano jezim i preznojavam ...dosla struja i zena nezna sta ce pre istreslo sa plafona ..prasinu jos za vreme turaka ..poizvrtano sve po kuci ..ma to vam ne mogu opisati ... nikada ne doziveli ..bombardovanje pickin dim za ovo jutros ispomeralo frizidere i zamrzivac ko da su prazni ..a najavili jos sleganja tla uhhh mmmmmm...grrr
 
Nazad
Vrh