Cena malih prasića na tržištu

Kupio ujak pre 2 dana u Vojci 150din placao kod coveka kuci nije na pijaci...
 
Uzmi kaparu a cena na dan isporuke. :haha:
Pitaj kolegu Nikolu i on ce ti reci isto. Nesto ga nema u zadnje vreme.
Juce su kod nas neki sverceri kupovali po 130 ali samo do 25kg.
 
Aj da ja predstavim komsiju,posto on nece:
Srdjan Matovic iz Gotovca,vlasnik SAT-tronik radnje za ugradnju plina u automobile.A svinje... neznam od kad gaji. :sta:
Cena zavisi od tezine i kvaliteta robe,trenutno ide na 120din preko 28kg veca kolicina.Krcma na 130-140.
 
Nikola ..nov sam korisnik ,,nije da necu ,Zoran mi rece da ima u temi da se predstavim ali samo da provalim kako ,gde i sta ..ha ha
Farmu rasnih krmaca sam sagradio 2005.god.u Milocajima,malte ne u sumi sam,povrsine 120 m2 imam 6 rasnih krmaca.vepra sve sto sam naucio o svinjarstvu znanje potice od Teodorovica i Radovica sa poljioprivrednog fakulteta iz Novog Sada..i normalno iskustvo zadjih 5 (pet)god.lecim spricam .imam postavljene i dve kamere gde ih pratim tako da imam dosta iskustva o ponasanju svinja kako u kom trenutku sta ispoljavaju. da Nikola me kao sto vidim poznaje sto mi je drago..Nidzo i jos uvek sam majstor AUTO - GAS-a..... a da znate da sam osetio i cenu ako secate 2007.god.kad je cena bila strasnih ...65 din ... a mene ljudi iz N.Sada savetiju da obnavljam i kupujem sto sam i cinio ..svi su mi se cudili svi su tada klali i unistavali krmace a ja pametan ha ha kupovao i to od 350- do 450 euta po komadu ali isplatilo se jer sledece godine ..imao sam sve suprasne i imao dobru cenu ..tako da i sada svima savetujem da nista ne kolju i da sacuvaju krmace u koje smo mnogo ulozili ..moramo da izdrzimo ovo jebeno vreme jer vas smatram za farmere koje vole svoje drage krmace i male slatke prasice..pzdrav od vaseg Mata ili kako me drugi zovu Crni Guja ::namigivanje:: :cao:
 
Ziv bio i dobro dosao
Vrlo pametno od tebe u ovom tekstu. I ja sam prosle nedelje kupio jednu (petu) krmacu sprasna 2 meseca za 150 Eur a ima jedno 130 do 150 kg (nismo je merili)...
Zelim ti uspeh u radu, i ako je slobodno mozda te posetimo...
 
evo bas ovog trnutka mi javljaju da je cena na pijaci ide i do 160 ali klanicari ne daju vise od 130 jbg to nam je sto nam je a da teram na pijac to nisam nikada radio ni sa prasicima ..dolaze mi na farmu ..tu ih vagam i prodajem imam za pred Novu godinu jedno 26 kom i nadam se da ce cena biti bolja :haha:
 
Dragane , dobro dosli da vidite kako sam sam napravio objekat od 120m2 gde je otislo 15 m3 dradje .. objekat mi je od drveta sa izolacijom iz nutra ,,u cekalistu krmace su mi u uklestenju ..kako i u prasilistu ma sve je po pesu ::namigivanje:: vepar ima svoj box 3 x 2 sto je po HASAP-u tip top a kako godinam radim sa plinom i sa ljudima jedno zadnjih 15-20 godina ovo mi dodje kao raj za dusu zavoleo sam svinjarstvo a cena ko cena jebo ja ovu zemlju gde se trud i rad ne postuje :haha:
Post je spojen: [time]1287471968[/time]
_________________________________________________
tovljenike do 120 kg, a pracice guram max od 28 do 32 kg
 
sve ..hibride ...joksir- hemsir, joksir -landras ,aa imam jednu cista krv ..joksir ,,, durok -pitren..
vepar je ..nemacki bavarski pietren (gen stresa izvucen) on ih zaskace masti nemam a pracici posni ha ha
Post je spojen: [time]1287472491[/time]
_________________________________________________
komletnu farmu hranim iskljucivo koncentratom ..zadnje vreme sa "PANTO -IBEKO " tj sa ispostavom i proizvodnjom u BG takozvani "INBERG"
 
prasad kod nas od 140 do 200 din, tek odluceni sa sest - sedam nedelja par od 4000 do 5000 din, ali retko ko kupuje
 
@level3
koristim ga par godina..sada sam na "INBERG-u " to je fabrika po njihovoj licenci rade osim mlecnog za dohranjivanje prasadi ..plava ambalaza od 5 .kg. za prasad imaju lepu aromu i cela farma mirise ::namigivanje:: :D :D :D
 
Ibeka-Panto je ista firma,Nemacka,fabrika za nase trziste je kod Bgd,cini mi se u Lucanima.Ibeka ima samo premikse i dodatke,dok Panto proizvodi gotove koncetrate.Sa cenama su trenutno najpristupacniji,bar ovde,tako da sadasnju turu (22 kom) hranim sa njim.
 
kod nas je firma "INBERG" gotovi koncentrati..uzimas kod MIrka (Panter)
Post je spojen: [time]1287598928[/time]
_________________________________________________
da li ce da dodje do rasta cene imam pogodjena prasad za 28 ovoga meseca..bice lep prosek 29-30kg. ndam se ha ha :haha:
 
Nazad
Vrh