Cena malih prasića na tržištu

prodao tri po 170 din tezine 33 27 i 22 kg na pijacu u arandjelovcu a pre dve nedelje dao pet slicne kilaze po 200 din
 
Nikad puniji pijac što se tiče prasadi,nikad gora cena 140 din i to se jedva prodavalo,80% vraćeno kući.Tovljenicii ni za 90 din nisu mogli da se prodaju.
 
Kakvi bre 90 dinara? Ko ovde pravi laznu sliku? Kod nas bio utovar po 120 dinara, a obicno je ovde naj niza cena. Zato nemojte pisati nesto sto nije tacno ili nije potvrdjeno.
 
danas kaparisani sa kelebije 70 komada za 20 juli isporuka treba du budu tada teski oko 25 kila cena 240 din kila sa pdv prasad vakcinisana respi sur i cirkon fleks obelezeni papiri sve uredno moje sao da ranim i nadam se
 
Kakvi bre 90 dinara? Ko ovde pravi laznu sliku? Kod nas bio utovar po 120 dinara, a obicno je ovde naj niza cena. Zato nemojte pisati nesto sto nije tacno ili nije potvrdjeno.

Možda je kod tebe u Kikindi bolje ali cene u centralnoj srbiji su trenutno drugačije. Ja imam dosta svinja i trenutno neću da ih dam je je i u Smederevu cena 90 za tovljenike i 130 -140 za prasice do 25 kg. I da stvar bude još gora, niko ne pita niti traži......
 
možda je kod tebe u kikindi bolje ali cene u centralnoj srbiji su trenutno drugačije. Ja imam dosta svinja i trenutno neću da ih dam je je i u smederevu cena 90 za tovljenike i 130 -140 za prasice do 25 kg. I da stvar bude još gora, niko ne pita niti traži......


послато са sm-g930f уз помоћ тапатока
 
Po toj ceni sam i ja prodao proslo leglo u maju... kilaza oko 10 kg komad kilo gore-dole... i sad imam 10 komada iste kilaze,kontam da ce po toj ceni otici...
 
Cena 135,a zanimljivo je da male od 20 kg nece mogu i od 50 kg,a pre je bilo da su i od 25 kg preveliki.Neka ,neka jos malo i necete vise kupovati ovako na divlje.Kukuruz 21,jecam 18 pa ti odgajaj svinje,jos malo pa se otvaraju granice i kraj stocarstvu.
 
Danas pricam sa bratom koji radi u firmi koja zastupa lekove Pfeizer. MK ima oko 9000 krmaca, Knez Agrar u Indjiji isto nesto x hiljada. Levo desno, svesce se na nekoliko farmi koji ce imati dovoljno za celo trziste + uvoz, nas malih nema nigde u tome.
 
Danas pricam sa bratom koji radi u firmi koja zastupa lekove Pfeizer. MK ima oko 9000 krmaca, Knez Agrar u Indjiji isto nesto x hiljada. Levo desno, svesce se na nekoliko farmi koji ce imati dovoljno za celo trziste + uvoz, nas malih nema nigde u tome.
Tako ce i ratari proci,bez par hiljada ha,bankrot.
 
Prodajem 20 kom. Težine do 15 kg. Ako nekog interesuje nek se javi na 063397128
 
Ujutru tovarim prasice na 120 din.prosek ce biti oko 27-8 kg..I naravno srecan sam sto sam nasao kupca, jer ih nisam imao kud, sem da ih pustim niz ulicu. Prekosutra krunim kukuruz za prodaju, prva tura 1500 kg, po 23 din., pa idemo dok sve ne rasprodam, tako cu i sa jecmom, psenicom..Toliko o trenutnom stanju u svinjarstvu i uopste stocarstvu.
 
Jel ima neko računicu od ovih velikih,ja nemam šta da krijem ne živim od svinja meni je poljoprivreda čista dopuna budžeta pa i nalazim računicu,ali da li neko kome je primarna delatsnost ima zaradu bar i minimalnu?
 
Nazad
Vrh