Cena malih prasića na tržištu

Kod mene trenutno u okolini tajac niko ni glasa da pusti,ai onako stižu za prodaju tek za sv.Iliju tako da nije ni staršan tajac.Komšija ima 14 30kg prosek nema ih gde,Petrovski post pečenjari ćute,pojedinačno se napunili obri tako da niko ni ne uzima za čuvanje.Jedan pečenjar ga ucenio hoće da dođe po sve al na 120 zato što zna da ih nema gde.
 
Danas me zove čovek i kaže trebalo bi mi 3 za mesec dana pravim svadbu,reko dobro,ali ako mogu tu oko 60kg da budu,pitam ga jel me zezaš,on kaže ne :osmeh: Dao mu broj od ovih što tove,ako im se ispalti da mu prodaju.

Inače i pečenjari smanjili cenuo,800din/kg.
 
Sada samo treba sacekati da razocarani domacini smanje proizvodnju prasadi i da babe i dede sto drze po jednu krmacu to utru, pa ce se cena kovarnuti. Pricam za centralnu Srbiju.
 
Otislo danas 11 komada lokalnoj pecenjari po 150din. Prosek 21kg, inace prodajem oko 25kg prosek, al na ovu cenu nisam imao racuna to da radim.
Idemo dalje i nadamo se boljem...
 
Sutra ide 12kom pečenjaru za 190 din,prosek 27kg,kreće cena pred svetog Iliju+ ovo od mene uzeto za vašar.Ostalo još 21kom,ako odu na 210 ja ću da budem uslovno zadovoljan,a sve preko toga je pesma.

U pregovorima sam sa nekim momcima koji planiraju u guču da idu i postavlaju šator,traže mi 10 kom,ja im dao cenu 230,jer znam da će da uzimamu ua kg pečenja preko 1000 din oni tvrde pazar nude 190,ne dam da neko zaradi na menei,makar ih sam kalo i jeo do Božića :osmeh:
 
Sutra ide 12kom pečenjaru za 190 din,prosek 27kg,kreće cena pred svetog Iliju+ ovo od mene uzeto za vašar.Ostalo još 21kom,ako odu na 210 ja ću da budem uslovno zadovoljan,a sve preko toga je pesma.

U pregovorima sam sa nekim momcima koji planiraju u guču da idu i postavlaju šator,traže mi 10 kom,ja im dao cenu 230,jer znam da će da uzimamu ua kg pečenja preko 1000 din oni tvrde pazar nude 190,ne dam da neko zaradi na menei,makar ih sam kalo i jeo do Božića :osmeh:

Bićedu jako masni za božić:haha:
 
Sutra ide 12kom pečenjaru za 190 din,prosek 27kg,kreće cena pred svetog Iliju+ ovo od mene uzeto za vašar.Ostalo još 21kom,ako odu na 210 ja ću da budem uslovno zadovoljan,a sve preko toga je pesma.

U pregovorima sam sa nekim momcima koji planiraju u guču da idu i postavlaju šator,traže mi 10 kom,ja im dao cenu 230,jer znam da će da uzimamu ua kg pečenja preko 1000 din oni tvrde pazar nude 190,ne dam da neko zaradi na menei,makar ih sam kalo i jeo do Božića :osmeh:
pa mora i oni da zarade,najbolje bi bilo da svi imamo zaradu
 
Nazad
Vrh