Cena malih prasića na tržištu

Nema zarade
Jedino ako ih hrani kavjarom i poji šampanjcem :haha:

Velika je i sigurna zarada zato ih i ima ovako puno.

Poslednjih 6 meseci je prase sa sise 4000- 4500 hiljade.Odgajis ga do 20 kg i prodas ga po 250 dinara,jos ako imas veci broj prasadi,mozes da pocnes da zidas kucu koliko su to velike pare
 
Hocu da kazem da ko proda sa sise ima pristojnu zaradu,a onaj ko proda od 20 kg nema nista ni po 300 dinara. 90 % rizika od uginuca je izmedju odlucivanja prasadi i proseka od 20 kg
 
Ma daj Sale,kako nema,pogotovu po trenutnoj ceni,ekstra zarada...
Naravno ako neko misli da sa 2-3 krmače lepo živi,to nije moglo ni pre 30 god.
Jel bio neko juče u Bogatiću na pijaci,kakva je cena bila i koja je roba išla?
 
U principu, slazem se sa clanom Montoya!
Ako na ova ulaganja, sa cenom od 250din, nema racunice, onda bi vredelo razmisliti o promeni profesije! Druga je stvar, sto je uvek bolje zaraditi vise, nego manje sa istim radom i ulaganjima...
Svako ima pravo da prodaje pricu, kakvu god zeli, ali pojedinci zaista preteruju. Tako ja juce odem da kupim prase za klanje, jer su moji tek mesec dana, i covek koji me ne poznaje, pocne da mi prica price,
ja ga gledam i prosto ne verujem sta on meni naprica, kao da radi na nuklearnom reaktoru a ne sa krmacama, da ima tri fakulteta malo bi mu bilo za taj posao, a cena da se pokrije bi trebalo da je bar 350din/kg,
verovatno je mislio da se pokrije parama, mesto cebetom!
 
Ma daj Sale,kako nema,pogotovu po trenutnoj ceni,ekstra zarada...
Naravno ako neko misli da sa 2-3 krmače lepo živi,to nije moglo ni pre 30 god.
Jel bio neko juče u Bogatiću na pijaci,kakva je cena bila i koja je roba išla?

Jel mozes da procitas ponovo sta sam napisao.Imas krmacu,oprasi ti prasice i odgaji,kad ih odlucis mozes da prodas po 4000 - 4500 hiljade,i tako je poslednjih bar 6 meseci.Zasto bi hranio prasice do 20 kg i prodavao ih po 250 dinara i po kojoj je to matematici bolje ?
Hajde mi objasni zasto ti ne kupis te male sa sise i ne zaradis ekstra do 20 kg,a ne da das nekom drugom.Ne postoji sansa da zajebes nekog kupis mnalo prase na meru,tj. da prase od 10 kg platis 2500 hiljade,toliko neinformisanih da ne kazem glupih ,vise nema,ako ih je i bilo do sad su propali.

Jedino ko racuna da to sto mu je njegova krmaca oprasila i odgajila prase,pa da mu je ono dzabe,tj da to prase nema nema cenu to je onda nesto drugo,a tu matematiku ja nisam ucio u skoli.
 
Secam se cene prasica od 50din, krenem na pijac zaustavi me policija napise mi kaznu zbog neispravne signalizacije na auto prikolici(u zrbi nisam ni proverio da vidim da li radi) i ode pola prasica za kaznu :haha:

Tako da zaista ne razumem tog sto kaze da je 300din mala cena...
 
U stvari bi trebalo prestati racunati tudju zaradu i racunicu.
Sad je visoka cena prasadi,ali nije svet nastao prosle godine,niti se ozbiljna proizvodnja moze ostvariti za godinu dana.Takodje nije obavezno da svaka krmaca oprasi 15-20 prasica,vec moze i da se oblizni, kao jedna nazimica skoro kod mog burazera,a hranio je godinu dana,ali lako je izracunati kad on odgaji te prasice i da ih po 5000 da je super prosao.Ne moze da se zivi od 2-3 krmace,slazem se,ali ne moze ni 20-30 krmaca da se gaji i prasi u naslanu.koliko kosta objekat ,razboji priplodni materijal niko ne racuna,a svo to ulaganje moze i hoce zajebati oni sto ce sad masovno da ostavljaju po 2-3 krmace zato sto je zarada dobra.Treba i taj udar preziveti,a i on dosta kosta,posto kad god je losa cena svinjama,obavezno je hrana tad najskuplja.

Ja nemam ni jednu kmacu vise od deset godina,niti planiram da se upustam u to posto za nesto ozbiljnije moras da odlucis,hoces ili neces,posle nema nazad,a ja za to nisam spreman i ne pisem ovo zbog toga sto mi odgovara visoka cena prasadi (mada mislim da je dobro kad za nesto seljak moze da dobije lepe pare),vec da skrenem paznji da se cena ne formira prema tome sta je meni skupo i sta bi ja voleo da je skupo,vec po realnoj ceni.Nisu ljudi poklali krmace zato sto im je bilo dosadno da dobro zaradjuju na prasicima,pa ih sad nema.
 
Za prasad oko 20 kg je realna cena 350 din,kome se ne svidja nek drzi krmace i zgrne lovu,e a ne realna je cena tovljenika od 160 dinara,tako da onaj ko tovi nosi se sa tim rizikom da udje u minus ili zaradi neke pare,cena prasadi nije velika sto tako treba ili sto toliko vrede nego sto ih nema a nema ih zato sto ovi sto tove nece da drze krmace nego ce kupe prase,jeftinije je nego da ustaju nocima i prase krmace i kad je jeftimo nikad se ne pitaju da li ima zarade na prasetu za one sto ih drze,sad se setili da je prase skupo. Ja sam i proizvodjac i tovljac,svu svoju prasad utovim i nrizikujiem sa cenom tovljenika,ali cu uvek biti na strani proizvodjaca prasadi nego tovljaca,imam brata koji samo tovi nece krmace da drzi,kaze lakse mu kupiti prase nego da ga odgaji,sad mi jauce,prase 6000,em kupio bolesno,dobili proliv,masni,jbg a 5 krmaca mu je dovoljno za broj prasadi kolko on tovi,tako i vi mozete,5,6 krmaca,ako treba malo dokupiti ,nista lakse.
 
Slazem se sa obojicom, najteze je uzgajati prasice uvijek ti je macak u vreci , nezmozes znati koliko ce ni oprasiti a kamoli odraniti tj zaluciti, plus uginuce u odgoju, a da nepricamo o opremi i objektima koji su ekstremno skupi, sinoc mi je stigla oprema od Jomapeksa za 40 kvadrata odgoja, resetke, hranilice, i za 6 boksova za prasenje, resetka, ukljestenja, bez pregrada sve komplet sa pdv-om 7500e, a gdje je obijekat, rad.........., i kazu skupo prase, al malo sutra. Lijep pozdrav
 
Necu da ulazim u diskusiju jer cu da se pokacim sa nekom odmah ... muku mucim zadniih 10godina , ima se se zarade na ovu cenu e a da li suskupi?? nisu .. jer kad su bili 60 din, nisu kukali da je malo nego jeli prasetinu umesto salame koja je bila 150 din
 
Držao sam krmače do pre nešto više od godinu dana.Ja kupim godišnje za sebe 5 komada.Do sada sam kupio 2 ture i oba puta sam platio oko 300 rsd.Da bi kupio prasice ranim jednog tovljenika.Bili su 200rs.Okačim cedulju-kroz 10 dana cena padne na 160 i po toj ceni jedva prodam i kupim prasice.To je život nas umetnika.Nije mi krivo što su prasici skupi nego što su tovljenici jeftini u odnosu na početna ulaganja.
 
Malo ima kod nas domacina koji drze krmacu i prodaju prasad iz svog obora. Uglavnom sverceri donose na pijacu i zacenjuju koliko oni zele. "Prasad" preko 25 kg su 300 din. a ovi mali do 20 kg kazu da su mnogo skuplji, cak i do 370 din. ako sam dobro razumeo kuma.
 
Dal je neko lud da tovi po 160din a prase da plati 300+ i kukuruz 20din na dzak il da ga proizvede sve jedno, taj radi samo za druge, a njemu ostane ''od ona tri naj duze''
 
Ma nista se ne isplati, nista ne valja ide se samo u propast itd itd. To su ceste price na ovom i drugim forumima! Kad otvorim temu: Kad niste u traktoru vozite, Vidim voze se automobili zadnje generacije po par komada u domacinstvu, pitam se odakle da nisu pali s marsa.......
 
E jbg ljudi realna cena prasica je 300 400 din.. pa daj nemojte preterivati.. ne proizvodite softver za Apple :) glavni problem nas srba je sto nikad nismo zadovoljni,, ako prodas prase po 5000 udaraj se nogom u **greška a ne.. hocu da se obogatim od 10 krmaca.. strasno! i treba da propadnemo svi.. oci nam gladne!!!!
 
Odgaji jednu turu i daj po 200 ,kad je cena trista ,pa onda mozes tako da pricas.Jesi li koji put dao tovljenike jeftinije nego sto si realno mogao da dobijes,tu ne racunam kad si trazio vise ,pa u medjuvremenu cena pala.Kad je bila cena 250 dinara , niko nije dao makar subvencije Crvenom krstu.
 
Nazad
Vrh