Cena malih prasića na tržištu

Za sada je takva situacija ,ali bi se onda i cena tovljenika trebala formirati na nivou od 180-185 din minimum.
 
Bas bih voleo da vidim pred koji je ce to Vaskrs cena prasadi da padne!?!Slabo si ti druze upucen i ovu problematiku.
Na Kv pijaci nije bilo prasadi,u Cacku se prodavali po 300,kilaza oko 30-32.Cena u uzlazu,trazi se masovno za drzanje,a i post prolazi.

da li sam ja upucen ili ne to nije tvoje da cenis. ako si pratio pisao sam da problem mogu da prave inspektori i obaveza vezana za usne markice,nisam pricao o potraznji i ponudi. ponavljam namerno to rade sad kad je navala na prasice. zasto do sada nisu kontrolisali pijace..
 
da li sam ja upucen ili ne to nije tvoje da cenis. ako si pratio pisao sam da problem mogu da prave inspektori i obaveza vezana za usne markice,nisam pricao o potraznji i ponudi. ponavljam namerno to rade sad kad je navala na prasice. zasto do sada nisu kontrolisali pijace..
I opet ti kazem da si slabo upucen,jer da si bolje upucen znao bi da su vakcinacija,markice i bilet obavezni,i da nijedna pijaca ne sme da pusti takvu stoku jer vet inspektor stoji i kontrolise ulaz.Bez ljutnje :ppozdrav:
 
do leta cena nece ici ispod 300 a mozda ni do kraja godine...ali za godinu dana mislim da ce biti jako losa jer ce se udvostruciti broj krmaca
 
sta je pisac hteo da kaze .. daj progovori ipisi bez neke filozofije ...
Mislim da njegova tvrdnja i nije daleko od istine, a mislio je da ce mnogi ostaviti zenske tovljenike za priplod, normalno da to nije ni blizu kvalitetne krmace kao odgovarajuci priplodni materijal, ali ce napraviti pometnju kroz pola godine. Bar znam kod sebe po pozivima i potraznji nazimica suprasni, kao i zenskih grla oko 100 kg koji ce odma podpustati pod nerasta. Daj Boze da ovakva cijena potraje, ali avgust septembar ima da se sroza cijena prasadi i to uveliko. :ppozdrav:
 
Danas prodao 7 kom težine oko 17 kg za 400€ čoveku hitno treba da popuni tov sam je ponudio toliko para inače su stari 48 dana
 
I opet ti kazem da si slabo upucen,jer da si bolje upucen znao bi da su vakcinacija,markice i bilet obavezni,i da nijedna pijaca ne sme da pusti takvu stoku jer vet inspektor stoji i kontrolise ulaz.Bez ljutnje :ppozdrav:
ja sa svinjama vodim borbu najmanje 15 godina i sve to sto ti kazes da neznam znam sigurno pre tebe. sve je to obavezno ali nisu vec dugo kontrolisali i nasli bas sad da pstuju zakon. ja cu ionako opet sve prodati kod kuce i da imam jos ovoliko prodao bih jer je navala vec pocela. svinja je jako malo svuda i prasica realno nema puno. a pre neki dan dodje mi jedan ciga i pita da mu prodam krmacu i 13 prasica, ja mu kazem hocu, cena 1500e, on se uhvati za glavu i ode bez reci. pa ja krmace selektiram,odvajam najbolje, pazim i da mu dam za 300 e nema sanse. e kad su garagani resili da drze svinje nadrljacemo uskoro.
 
Drugovi, dobro poznajem trziste svinja i prasadi u Srbiji. Mislim da cijena nece do juna sigurno padati, a to sto ce iduce godine biti mnogo prasadi i cijena padati mislim da nijeste upravu. Mozda nece biti ovako visoka ali tu oko 250 dina ce da bude. Mi pricamo evo tri godine ovu pricu da ce da se pojavi prasadi i da ce da se ostavljaju krmace ali nista od toga. Sjetite se samo da su i prosle godine u ovo doba prasad bila od 230 do 260 dinara. NEMA KO DA DRZI SELA SU PUSTA!!! :
 
Na ovu trenutnu cenu prasica dosta uticu I klanicari koji kupuju prasice kao nikada do sada. Dosta se izvozi prasetine. Zima je bila blaga, pa su veci tovljaci ranije poceli ubacivati u tov I tim odrzali trenutnu cenu.
 
Pazario danas prasice ima ih i od 16-17 kila a ima i od 10 kila i sve su po 5000 dinara za komad uzeo 15 kom.
 
Evo ih moji :osmeh:
29gfms6.jpg
 
Nazad
Vrh