Cena malih prasića na tržištu

Kod nas isto 350 dinara kg,i nema ih...potraznja velika,ponuda mala,barem tako cujem od nekih caletovih drugara!
 
juce ustao ranije pa isao do stocnih pijaca kod nas sa kolegom da kupi prasice dobro nisam pao u nesvest kad sam cuo cene... tj na kilo ne mozes ni da kupis nego svi prodaju na par... tek odbijeni tesko da neki ima 10 kg (a nema) za par 8000 i sto je fora ide.. znaci u prevodu tu se krece oko 400 din kg i prodaje se, a do 15 kg prase ni jedno se nije vratilo kuci... ovi tezi su vec kilavije isli, preko 100 prasica je prodato.. ne znam sta je sa ljudima, kao da ce smak sveta..
Tako je i kod nas bilo u subotu, tata isao malo na pijacu, kaze da je to bruka sta se radi, prasad oko 10-12kg po 130km nekih 65-70eura, niko nevaze samo poprijeko.
 
Ja u Žablju na vašaru kupio tri muška za svinjokolj ,upreko za 30 000 on ih je verovatno vagao ,tražio je 280 po kg.Manji išli po 300 i više.Mislim da je zbog ovakvih ko ja potražnja nešto veća jer svi tako kupuju kao ja niko celo leglo.
 
Ljudi moji,ja i da hocu u mom kraju da kupim-NEMA...da nudim i 400 dzabe.Inace trazim oko 30 komada,po nekoj koje kakvoj normalnoj ceni,mada ne znam sta ocekivati normalno kada ih nema,tovljenike sam prodao ovih dana po katastrofalnoj ceni,naspram prasica gledano.
 
Ljudi moji,ja i da hocu u mom kraju da kupim-NEMA...da nudim i 400 dzabe.Inace trazim oko 30 komada,po nekoj koje kakvoj normalnoj ceni,mada ne znam sta ocekivati normalno kada ih nema,tovljenike sam prodao ovih dana po katastrofalnoj ceni,naspram prasica gledano.
Danas mi je bio neki tehnolog iz Patenta,zaboravio sam ime,tu iz okoline Subotice je.Drzi oko 850 krmaca,ako mu je verovati,i kaze da ima prasadi po 300 koliko hoces.
 
Danas mi je bio neki tehnolog iz Patenta,zaboravio sam ime,tu iz okoline Subotice je.Drzi oko 850 krmaca,ako mu je verovati,i kaze da ima prasadi po 300 koliko hoces.
ja sam svasta cuo kolega ali da ima 850krmaca to bas nije za verovati pa te cifre nema ni pik farma svinja....ali opet sve je kod nas moguce....
 
Nazad
Vrh