Cena malih prasića na tržištu

Meni treba 50-ak tih malih od 11-12 kg ako ima neko to u ponudi neka se javi.Naravno placanje na licu mesta.
 
Ti kao da nisi iz Sumadije , trazis tako malu prasad ., pa jos da ti se javi .. :haha: evo ja ti nudim uskoro .. na prosek 35 kg .. ali ima problem NARAVNO kod mene placaju u napred, znas kad ces da ih kupis male prasice nikad a mozda ni tad ..:haha:
 
Poslednja izmena:
Prasici nisu prodati, ako nekog zanima neka me kontaktira. Nemojte me pitati za cenu, ako nekog zanima moze slobodno da dodje i pogleda, i tek onda da se dogovorimo.
 
u mom kraju ljudi koji nikada nisu drzali krmace masovno pokusavaju da kupe zensku prasad...nema nista protiv da svako radi sta hoce i da zaradi...ali mislim da ce ti ljudi za godinu dana kukati kako je cene prasadi losa
 
u mom kraju ljudi koji nikada nisu drzali krmace masovno pokusavaju da kupe zensku prasad...nema nista protiv da svako radi sta hoce i da zaradi...ali mislim da ce ti ljudi za godinu dana kukati kako je cene prasadi losa
Nije problem što će oni da kukaju nego što će sa sobom da povuku ozbiljne proizvodjače koji ne rade kampanjski.
 
Sad stigao sa pijace ljudi traze za prasice od 6-7-8 kila 4000-4500 dinara za komad.
Ima i vecih bilo 24 kile prosek trazi covek 300din/kg.
Bio neki lik iz Sapca pokupovao jedno 50-tak komada ako ne i vise oko 20-25 kila prosek.
 
Juče u Šabcu bila loša pijaca ( Nisu puštali prasice u pijacu koji nisu vakcinisani i nemaju ušne markice , bili veterinarski inspektori ) samo par švercera doteralo sa markicama i tražili su od 300 - 350 din/kg ali niko nije hteo da kupi.
Koliko sam čuo i u Bogatiću isto nisu puštali u pijacu bez ušnih markica i potvrde o vakcinisanju , i da su na ulaze u pijace postavili obaveštenje da ubuduće neće moći ulaz prasica bez vakcinacije .
 
Ja juče kupio 5 kom (9000 par)-oko 14kg prosek.
Obišao celu Kikindu-ne znam da li se može trenutno naći još 10 prasica na prodaju,Prodavci sada mogu tražiti koju hoće cenu jer je definitivno deficit krmača i prasica.I ja sam do prošle godine držao.
 
Ovde je stvar u tome sto je bilo dosta prasica ali narod slabo kupovao kazem samo taj jedan sto je kupio 50-tak komada i dosta je ostalo neprodato.
 
i sad ce cena polako dole. sve to rade namerno pred uskrs
Bas bih voleo da vidim pred koji je ce to Vaskrs cena prasadi da padne!?!Slabo si ti druze upucen i ovu problematiku.
Na Kv pijaci nije bilo prasadi,u Cacku se prodavali po 300,kilaza oko 30-32.Cena u uzlazu,trazi se masovno za drzanje,a i post prolazi.
 
Nazad
Vrh