Cena malih prasića na tržištu

Veci su isli po 270.Kod nas u selu svercer kupuje i placa na meru do 12 kg 330,a od 12- 15 300 na meru.Znaci da moze da proda skuplje.
 
Koд нас пре 3 дана куповали накупци по 260 дин/кг па се пронела вест да кланица Ђурђевић плаћа 220 дин(а у то сам и ја поверовао јер некад хоће да оборе цену нереално ниско ако роба теже иде) па су и накупци спустили цену на 240 дин.Код мене био купац у среду из Мачве и давао 240 дин као из топа али ми се нежури јер су прасици на просеку око 20 кг па га тешка срца одбијем.И јуче ми неда ђаво мира па позовем кланицу да се и сам уверим кад оно цена 260 дин/кг .
 
Данас продати по 270 дин. 24 кг просек.Иначе у Београду свежа прасетина од 450 до 480 дин/кг. .....​
.....Koд нас пре 3 дана куповали накупци по 260 дин/кг па се пронела вест да кланица Ђурђевић плаћа 220 дин(а у то сам и ја поверовао јер некад хоће да оборе цену нереално ниско ако роба теже иде) па су и накупци спустили цену на 240 дин.Код мене био купац у среду из Мачве и давао 240 дин као из топа али ми се нежури јер су прасици на просеку око 20 кг па га тешка срца одбијем.И јуче ми неда ђаво мира па позовем кланицу да се и сам уверим кад оно цена 260 дин/кг .
i koja je sad cena u D Tovarniku ?
 
Jуче продати у хртковце за тов 240 дин просек 24 кг.човек се иначе бави и трговином прасицима каже да је потражња огромна а робе јако мало.код познаника у огару био купац из клења и нудио 300 дин/кг за 80 малих прасица до 15 кг тежине али огарци га одбили и рекли да се јави почетком марта,да прасици мало порасту.
 
Nazad
Vrh