Cena malih prasića na tržištu

Nije ni meni,ali sam ih jedva prodao jer po kalendaru nisu bili stigli za prodaju-prodajem ih sa 3 meseca,nebitno od kilaze.Do sada je prosek sa tri meseca bio oko 35.Ovo cudo jos nisam imao.Najlepsu zenku sam ostavio za priplod,izbacicu slike ovih dana.Inace su iz kombinacije cist F1 x pietren,takodje cist.

Neko ti je zamenio prasice kad nisi bio kod kuce :osmeh:
 
Ocekujem da vidim kretanje cene , a kome i za koliko su narasli, nije ni mesto ni tema, ja sam moje skratio sa proteinima da ako izadjemo iz posta i krene cena na gore.. teram do 30-32 kg . tako da im vreme odmice , a mene konkretno interesuje samo cena
 
Poslednja izmena:
@djuradj.umkovic2
Imao sam u pocetku bavljenja svinjarstvom krmacu koja je oprasila 8 i svih 8 odgajila, bila je prvopraskinja, na 100ti dan sam prodao 2 najveca, musko je bilo tesko 67 a zensko 62 kg, to sam tad imao i vise nikad.
Ali u pitanju je bio STERILAN OBJEKAT.
Posle toga sam imao i do skoro 30 krmaca ali nikad vise taj prirast, mislim zato sto mi je objekat uvek bio naseljen a nikad ispraznjen i dezinfikovan...
Razgovarao sam sa nekim mnogo vecim ogdajivacima svinja nego sto sam ja , u Francuskoj, i oni sada rade samo jednu vrstu delatnosti, ili samo prasenje i odgoj do 28 dana zivota i to sve sinhronizovano, ili samo predtov ili samo tov, i naravno sistem sve unutra, sve napolje.
Odoh u off, izvinjavam se.

Leposavic
Prasad 25-35 kg -- 280din/kg
 
img20130903182357.jpg

25 kg prosek, 8 komada 230 din/kg
 
Nazad
Vrh