Cena malih prasića na tržištu

Mislim da ko sad ostavlja prasad za tov da taj mnogo grijesi bice jeftini tovljenici na jesen evo vidjecete....
Delim misljenje kolege,jer je jeftin kukuruz i zito,te mnogi racunaju da cenu kukuruza nadoknade kroz tovljenike.Svedoci smo na ovim prostorima,da posle tamanjenja stoke ide bolja cena i obrnuo.Neka nam je Bog u pomoci.
 
upokolko pare da ce za 29 novembar svinje budu opalija cena ,rodila pšenica,ječam... ako i kukuruz rodi a nadam se da hoće,svinja neće moze da se kupi,a ima i ovog nemaju ljudi pare nema ko da kupi,seljak prodava u bescenje samo kad je letina slabog roda neće da mu je na hranu stoka
 
Tovljenici preko 180 dinara nece biti, zbog toga su ovako skupa prasad u ovo doba godina kad smo si ocevici da je u ovo doba godine cijena prasadi bila u padu. Velika kolicina je povucena za tov....
 
Tovljenici preko 180 dinara nece biti, zbog toga su ovako skupa prasad u ovo doba godina kad smo si ocevici da je u ovo doba godine cijena prasadi bila u padu. Velika kolicina je povucena za tov....
A zasto su skupa prasad,kad je cena tovljenika gotovo indenticna.:osmeh: Po tome su tovljenici preskupiiii,s cim se bas ne bi slozio_Ono jeste s obzirom da smo radili s minusom,a sad ima zarade,pa odma zlo.Pa valda i stocar radi da bi zaradio.:sta:
Izgleda da smo trziste poprilicno razmazili.:osmeh:
 
Rasprodao sam prasice po 300,00 i to su prvo otisli najveci a da sam imao jos par kom 27-28kg i to bi otislo.Zadovoljan sam cenom i kilazom otisli racno 70-tog dana najveci 31kg pa 28,5. 26,5. 22. 19. i krca 15,5 onog sto sam zaklao za kucu nisam ni merio ali je oko 23kg i jos za tov 4 kom oko 22kg
 
ja imam 10 prasica, sad za prodaju, kod nas cena od 220 do 240, jutros svracao jedan nudio 200 din. sad preimecujem veliku razliku u ceni kod vas i kod nas
 
sta da ti kazem , sa 80 dana prosek 39 kg. drzim krmace vec petnajst godina i to po prilicno ozbiljno , to sto si ti imo jedino sam imo kad je krmaca oprasila 2 komada i bili pod sisom sve vreme.
 
Nije ni meni,ali sam ih jedva prodao jer po kalendaru nisu bili stigli za prodaju-prodajem ih sa 3 meseca,nebitno od kilaze.Do sada je prosek sa tri meseca bio oko 35.Ovo cudo jos nisam imao.Najlepsu zenku sam ostavio za priplod,izbacicu slike ovih dana.Inace su iz kombinacije cist F1 x pietren,takodje cist.
 
Nazad
Vrh