Cena malih prasića na tržištu

Jutros prodao 10kom na pijaci. Prosek 22kg. Nesto na 185, vecina na 190. Slab otkup a slaba i ponuda.
 
Udariše sve ove slave na sredu i petak a post počinje... Međutim prasadi kažu da nema. Mora cena da ide gore jer ako ovako ostane i za Novu godinu onda slobodno možemo da pokoljemo krmače. E onda neka se slatko naposte ovi što vole ribu iz reke Mekong-najprljavije na svetu
 
Ako krene kupovina ribe i ona će brzo nestati kao i naše krmače ako ostanu ove cene prasića na ovakve cene stočne hrane inače kod nas su još uvek 200 din.
 
. a sto nisi nastavio jos da ih hranis .. kad su vec imali 22 kg . do 30 kg trebalo ti je jos 10 dana ...
Ove oko 30kg niko nije gledao. Nudjeno je 170 za njih. Ne vredi, ne vidim računicu a plašim se da ću za tih 1500din po prasetu morati sa uložim bar 1000 i šta ako moram da ih posle prodam na 170 a sve mi liči da će tako biti? Onda ću biti u minusu. A kupac neće da dođe kući, jer kupca nema. Sledeće nedelje počinju mrazevi i sneg, a pijac mi je noćna mora. Ostavio sam nešto za tov, ostavio da se kockam pa kako bude. Za ovaj posao više treba biti matematičar nego vredan :D
 
Počeo je post, što znači da će biti i manja potražnja za prasićima. Danas sam slučajno sreo otkupljivača za jednu pečenjaru u Vrnjačkoj Banji, kaže da plaćaju 190 din/kg.
 
Ja trgovo 5 komada za tov,,cisto da naparim sa ostalima koji idu,jedan poznanik me napao,molio da kupim,prvo trazio 200,a na kraju uspeo za 180 al 32 kg prosek,nema veze,pre ce bit gotovi :D
 
Jutros rano ( 5 . 30 ) prodao u Bezdan po 200 din/kg , kaže se da nema krmača : Red je bio kroz veliko dvorište napolje do puta i po putu ! Atreba reći i to da je uzimao samo Landrase I Jokšire !
 
prodao tj dao po 230 pecenjari u zajecar ostao duzan od prosle ture32000 sad trgovali za 47000 placanje tek posle posta oko bozica.Sta drugo nemam izbora.Zelim vam svako dobro i srece u poslu
 
Nazad
Vrh