Cena malih prasića na tržištu

Sad sam doterao 10 komada, 19,5 kg prosek, platio 230 dinara, pietren extra roba
 
Situacija je katastrofalna!.Ja sam pre sat vremena ugovorio sa jednim tovljacem (utovar u sredu 13kom.) i jedva uspeo da izvucem na kvalitet 185 din prosek 30-35 kg.Inace nudili mi 170 najvise 180.Za nedelju dana stizu jos 12 kom. i nadam se boljoj ceni(kao i uvek),jer ovo vec gubi smisao pored moje dobre volje za radom.
 
Poslednja izmena:
Samo sto sam natovario prasice,zove me iz sela nakupac i pita za robu jel ima onako u panici treba mu za sutra 30 kom.Kaze da ne moze u selu da skupi vise od 15 kom(imaju po 3-4 kom zaostali zbog velike kilaze) i sad nudi iz prve 180 din,a pre 3 dana 170 do najvise 180.Nadam se da ce se situacija malo promeniti u korist vece cene,jer mi stizu za 10 dana jos 12kom.
 
zajecar 250 pa pecenjar me eskivira kao aj jos malo ne idu sad a bio danas kod njega po pare 12 se okrecu istovremeno,dao je pola a duguje vec tri meseca,njegov radnik kaze>ma lazov ide u paracin kupuje na 170<jbg
 
velika razlika a nije daleko samo se spusti niz cestobrodicu i u celom kraju 170 din.Ovamo 250 ali se proda desetak kom pijacnim danima sto opet ne valja.strasno premasice 30 kila a on kaze cuvaj za n.god.Neznam ne mogu biti pametan pozdrav svim vrednim ljudima
 
spasoje...ja juce isao u Brezik na pijacu bili 3.1 i 3.2 a danas ih prodam nakupcu na 3.5 i to nije bila prva klasa,potanki su mi bili...krenula je cena gore malo,nem da se zajebes pa da das po 3...ja sam ostavio jos u boksovima u slucaju jos bolje cene..
 
Jel ima kakve vesti o ceni,po mogucnosti iz mog kraja i ko otkupuje?.Meni treba sutra jedan nakupac da tovari po 180din./kg.,ali nema ga da se javi,pa mi sve mirise na ispaljivanje(njega klanica,a on mene).Mislim da vec prebacuju prosek 30kg tezine,a idu posti.Boga mi ovaj put sam zabrinut:sta:,jer neznam koga vise da zovem,ako ovaj ne uzme.
 
Ranbo druze malo falilo da te zovem.Pevao sam u bor i nadjem coveka na 230 koliko god ima.Jutros platim veterrinaru papire za prasce kad oces treba posebna dozvola iz opstine u opstinu.pusta pravila a nemam 10 minuta voznje do bora.Ponudim ja da dovezem ma ni da cuje.Inace sto je sad peko za arandjelovdan sve je kupovao na 250
 
Miroslave ajmo peko PP-a,da raspravimo oko toga,jako sam zainteresovan da predjem Cestobrodicu za tu cenu.

- - - - - - - - - -

Miroslave ajmo peko PP-a,da raspravimo oko toga,jako sam zainteresovan da predjem Cestobrodicu za tu cenu.
 
Nazad
Vrh