Cena malih prasića na tržištu

Pijaca u Bogaticu pocne oko 6 a vec oko 9 je gotovo.Bilo je dosta malih prasica,dosta njih su vise puta donoseni,oni dobri se prodaju nekako ostali se vrate kuci.Sve ipak zavisi od cetvrtka do cetvrtka.
Hvala na odgovoru.Videcu u cetvrtak,mada se nesto i ne uklapam s vremenom,kad bi pocinjala pijaca malo ranije to bi mi bilo bolje:osmeh:
 
E moj druze.Vise se nezna sta ce biti sutra,a kamoli do leta.Ovde je pravilo da nema pravila.Ranije se znalo_Oko slava skuplji,pa pad.Onda kad pocne za ranu skok.Posle Djurdjevdana pad.Bilo svadba,ispracaja u medjuvremenu.Sada to vise nista ne vazi.Ranis ,pa gledas u pasulj oli ces se pokriti ili izgubiti.Zarada je po svemu sudeci iskljucena.::samo bes::
 
E moj druze.Vise se nezna sta ce biti sutra,a kamoli do leta.Ovde je pravilo da nema pravila.Ranije se znalo_Oko slava skuplji,pa pad.Onda kad pocne za ranu skok.Posle Djurdjevdana pad.Bilo svadba,ispracaja u medjuvremenu.Sada to vise nista ne vazi.Ranis ,pa gledas u pasulj oli ces se pokriti ili izgubiti.Zarada je po svemu sudeci iskljucena.::samo bes::
Jes' vala bas
 
ajooj Marko sto se ne javi Gruji . .. zaboravio si me aa..

Nijesam dolazio od jula nema posla kako da radis kad je kod nas svinjski but bk 3.49eura, a plecka bk 2.99, cevapi, pljeskavice, mljeveno 3.69eura (ja znam da to ne valja nista ali narod nema para za bolje). Mene kosta tovljenik sa troskovima skoro 3eura/kg polutka, niko nece da mi da te pare za kg tako da je ljepse dzabe lezati nego dzabe radiiti:osmeh:
 
Ja mislim 2000 za kg. :osmeh: Sve ostalo bi bilo ne ozbiljno,a i ovo je.Bez uvrede kakvo pitanje takav odgovor.To u ovu zemlju Srbiju samo Bog zna.:ppozdrav:
 
Dogovorio se sa nakupcem ...cena super 160 din . ostatak ubacio u tov , da ako se nesto malo vise uzme .. samo da se uzdise od muke sve me stomak boli , od kako sam saznao super cenu ha ha .. ma da poludis
 
Poslednja izmena:
Prekupcu veliki . prosek 34 kg . trazi do 30 kg . i neuze cekam drugog , dolazi u utorak .. sta ce biti videcemo , za u tov nema mesta , ima ih a prostor mi je vise nego potreban 3 dana duze na sisi nije strasno , a prasici napredni imaju po 10 kg
 
landras x pitren ,, svi povukli na landrasa . ,interesantno, ni jedna crna tacke u leglu

- - - - - - - - - -

Dolaze sutra ujutru ... znas dolazim ti kuci ne mogu vise od 160 . din , a tera na Kosovo znam u redu a slatko bih se od muke ujeo za duuuuup..
 
Ja jutros malo poranio i setao po pijaci. Nije bila neka prodaja, ali nisam video da je neko prodao prase ispod 200. Cenili su 220, ali ko je dosao da kupi nije kupio ispod 200. Dosta se vratilo, ali ta cena od 165 me bas uplasi sad. Ja bi ih cuvao u dvoristu, nebi ih dao na 165 nikako. Posta je samo koncentrat.
 
Nazad
Vrh