Cena malih prasića na tržištu

pogodi marko iz prve,ali nekad smo pripadali staroj evropskoj uniji i bilo je dobro u somboru:ppozdrav::haha:
 
Postovani,

Pratim cene malih prasica itd..itd..Dosao sam do zakljucka da cu "sam da ih jedem", i to jedno po jedno,svaki drugi-treci dan za 180-230din/kg.Obicna salama "podrigusa" je 480.din/kg..Mala sala naravno..i izvinjenje pravim i iskrenim proizvodjacima...

Misa

P.s.
Znaci, ili "podrigusa" ili prasence...na raznju..Posto i "podrigusu" moras da kupis onda"kupi" nesto kvalitetno za 180d/kg..logicno zar ne?
 
Kamo srece za nas proizvodjace.:osmeh: Moja informacija u istom mestu je 250,a kod nakupaca na komad do 270.
 
Na kraljevačkoj pijaci sinoć nije bilo 15 prasad u dve prikolice, tuga.I to što je bilo oni veći oko 30 kila otišli za 200, a oni manji 220 dinara po kilu.Tako je i po selima u okolini niko ne plaća veću cenu.
 
Ja sam jučer vozio 5 komada, 28,5 kg prosjek po 16 kn (245 dinara) , od toga su bile 4 ženske. sve u svemu za ovo doba solidna cijena.
 
zivim u kraljevu,ali sam porastao ne selu. znam sta je pecenje. u ni jednoj pecenjari nisam osetio ukus pravog pecenja praseceg,cesto sam u putu i jedem po kafanama.znam sta je dobro.veceras sam jeo pecenje kod prijatelja od DRAGANAPANa,odusevio sam se!!!kad tovis za sebe i za ljude da ugostis..a vi tovite za prodaju da majmunisete malogradjane,bez uvrede
 
Znam i ja šta valja staviti pred gosta , ali imam više komada nego što mogu sam pojesti , kupci traže nešto na oko lepo ne pitaju šta je jelo i kako je naduvano . . .Zbog toga ću opet nabaviti pijetren nerasta kojeg sam izbacio pre par godina !Ako neko od Forumaša ima a nije daleko , javite se !
 
Juce mi jedan od kupaca trazio prasad na 180 . nisam mu dao, bio sam u tom trenutku u servisu .. imaju oko 30 kg , imam kupca do 35 kg . sta je tu je . imam dva lepe legla za pred novu godinu ..ako bog da bice i cena gore ..
 
Nazad
Vrh